6. BOŽIĆNI KUP APK ZRINJSKI MOSTAR

Međunarodno plivačko natjecanje „6. Božićni kup APK Zrinjski Mostar“ održano je u subotu 9. prosinca u organizaciji Akademskog plivačkog kluba Zrinjski.

Na natjecanju su sudjelovali plivači 12 plivačkih klubova iz Bosne i Hercegovine i Republike Hrvatske, među kojima i ukupno osam uzdanica PK Medveščak.

U pratnji trenera Marka Lovrečića, najbolje od sebe u Mostaru dali su Klara Bošnjak, Gabriela Gavrić, Mihaela Gavrić, Tea Trišović, Roko Medanić, Paolo Ormuž, Luka Sudarević i Martin Bučić. U Zagreb su se vratili s ukupno šest medalja - tri bronce, dva srebra i jednim zlatom!

Mihaela Gavrić popela se na najviše postolje na 100 m prsno, bila je najbrža s vremenom od 1:18.33. Klara Bošnjak osvojila je treće mjesto u disciplini 100 m slobodno isplivavši tu udaljenost za 1:02.00. U disciplini 200 m mješovito Tea Trišović bila je druga s vremenom 2:32.91, a nešto sporija s vremenom 2:34.96 bila je Klara Bošnjak i tako došla do druge bronce. Tea Trišović još se jednom popela na postolje i to u disciplini 100 m delfin, gdje je isplivala vrijeme od 1:10.51.

Od plivača najuspješniji je bio Roko Medanić, koji je osvojio drugo mjesto na 100 m leđno s vremenom 1:01.74.