Održano je ovog vikenda u organizaciji Hrvatskog plivačkog saveza na Mladosti.

Na natjecanju je sudjelovalo ukupno 216 mlađih seniora, juniora, mlađih juniora i kadeta, a među njima i 38 natjecatelja PK Medveščak - ukupno 17 plivačica i 21 plivač.

Led je prvi dan probila Klara Bošnjak, koja je u disciplini 200 m slobodno s vremenom 2:17.82 u kategoriji kadetkinja osvojila zlato te u kategoriji mlađih juniorki broncu. U istoj je disciplini slavila i mlađa juniorka Vlatka Trputec, koja je do zlata stigla za 2:15.43. Lucija Šulenta u istoj je disciplini s vremenom 2:14.20 osvojila drugo mjesto u juniorskoj i mlađoj seniorskoj kategoriji. Nikola Maras je u kategoriji juniora na 50 m leptir bio treći s vremenom 28.17, a Klara Bošnjak je u disciplini 800 m slobodno s vremenom 9:38.71 osvojila zlato u kategorijama kadetkinja, mlađih juniorki, juniorki i mlađih seniorki.

Naša muško-ženska štafeta 4x100 m mješovito, u sastavu Gabriela Gavrić, Filip Grbić, Tin Gnjatović, Klara Bošnjak osvojila je broncu u kategoriji kadeta s vremenom 4:42.78, a broncu je osvojila i štafeta u sastavu Lucija Šulenta, Andrej Tošanović, Nikola Maras, Lucija Obrovac, s vremenom 4:32.87.

U drugom dijelu natjecanja, u disciplini 100 m slobodno, Vlatka Trputec je u kategoriji mlađih juniorki osvojila drugo mjesto s vremenom 1:03.20, dok je u istoj disciplini Lucija Šulenta s vremenom 1:00.55 u kategoriji juniorki bila druga, a u kategoriji mlađih seniorki treća. Šulenta je u disciplini 200 m leđno s vremenom 2:28.95 u kategorijama juniorki i mlađih seniorki osvojila broncu. Nikola Miljenić je na 100 m slobodno u kategoriji mlađi seniori s vremenom 50.57 osvojio zlato.

Ženska štafeta 4x100 m slobodno u sastavu Klara Bošnjak, Leonarda Vrbat, Gabriela Gavrić i Mihaela Gavri, osvojila je u kategoriji kadetkinja s vremenom 4:30.19 broncu. Brončana je s vremenom 4:28.98, bila i štafeta u sastavu Vlatka Trputec, Tea Trišović, Nina Frengeš i Klara Bauk, u kategoriji mlađi juniori, dok je u kategoriji juniora štafeta u sastavu Lucija Šulenta, Marta Milinović, Lucija Obrovac, Ana Pećnja bila druga s vremenom 4:07.14.

Razloga za slavlje imala je i muška štafeta - sastav Tin Gnjatović, David Momčilović, Filip Grbić, Luka Frketić u kategoriji kadeta s vremenom 4:06.63 osvojio je treće mjesto. Treća je bila i štafeta mlađih juniora u sastavu Martin Bučić, Mario Levak, Paolo Ormuž, Karlo Mužek s vremenom 4:10.31.

Drugi dan natjecanja, na 100 m leđno, Lucija Šulenta je s vremenom 1:08.80 osvojila srebro u kategorijama juniorki te mlađih seniorki. Na 400 m mješovito David Momčilović je u kategoriji kadeta s vremenom 5:31.67 došao do bronce. Naša ženska štafeta 4x200 m slobodno u sastavu Vlatka Trputec, Klara Bošnjak, Tea Trišović i Leonarda Vrba s vremenom 9:32.77 bila je druga u kategoriji mlađih juniorki, dok je štafeta u sastavu Lucija Šulenta, Marta Milinović, Ana Pećnjak i Magdalena Volar s vremenom 9:11.99 u kategoriji juniorki bila prva. Muška štafeta 4x200 m slobodno u sastavu Martin Bučić, Tin Gnjatović, Luka Frketić i Paolo Ormuž s vremenom 9:02.38 bila je treća u kategoriji mlađih juniora.

U posljednjem dijelu natjecanja Klara Bošnjak je s vremenom 4:40.94 osvojila zlato na 400 m slobodno u kategorijama kadetkinja, mlađih juniorki, juniorki i mlađih seniorki. Na 50 m leđno Lucija Šulenta je s vremenom 31.06 došla do zlata u kategorijama juniorki i mlađih seniorki, dok je na 50 m slobodno Šulenta s vremenom 28.16 bila druga u kategoriji juniorki te treća u kategoriji mlađe seniorke. U kategoriji juniorki treća je bila Marta Milinović s vremenom 28.30. U istoj je disciplini Vlatka Trputec s vremenom 29.65 bila treća u kategoriji mlađe juniorke. Na 50 m slobodno Nikola Miljenić je u kategoriji mlađih seniora bio prvi s vremenom 22.97.

Ženska štafeta na 4x100 m mješovito, u sastavu Klara Bošnjak, Mihaela Gavrić, Gabriela Gavrić i Leonarda Vrbat bila je treća u kategoriji kadetkinja s vremenom 5:03.03. Štafeta u sastavu Vlatka Trputec, Klara Bauk, Tea Trišović i Ida Tušek bila je u kategoriji mlađih juniorki treća s vremenom 5:19.23. Juniorke Lucija Šulenta, Magdalena Volar, Viva Kovač i Lucija Obrovac u štafeti su isplivale 4:46.78 čime su došle do trećeg mjesta. Muška štafeta u sastavu Luka Frketić, Filip Grbić, Tin Gnjatović i David Momčilović u istoj je disciplini s vremenom 4:35.78 bila treća u kategoriji kadeta. Štafeta u sastavu Paolo Ormuž, Andrej Tošanović, Luka Sudarević i Martin Bučić u kategoriji mlađih juniora bila je treća s vremenom 4:31.58.