13. SISAK MALI – MEMORIJAL MIRIANA VASILJ

Najveće natjecanje za najmlađe plivače, 13. po redu. „Sisak mali – Memorijal Miriana Vasilj“ održan je u subotu 2. prosinca u organizaciji PK Sisak Janaf.

Među ukupno 418 natjecatelja 13 hrvatskih i jednog slovenskog kluba, bilo je i 28 uzdanica PK Medveščak – 24 plivača i 4 plivačice, koji su ostvarili ukupno 110 startova. Svi su natjecatelji bili podijeljeni u tri natjecateljske dobne kategorije.

U disciplini 50 m leptir, u kategoriji M3 Damjan Kruc osvojio je srebrno odličje s vremenom 42.01, dok je za njim svega nekoliko stotinki zaostao Matteo Stjepan Deswarte i tako s vremenom 42.03 osvojio broncu.

Na 50 m leđno, u dobnoj kategoriji M3 Zvonimir Matković bio je najbrži s vremenom 41.73 i tako osvojio zlato, a na 100 m mješovito Matteo Stjepan Deswarte došao je do još jedne medalje – u kategoriji M3 bio je prvi s vremenom 1:31.30.

U drugom dijelu natjecanja, Matteo Stjepan Deswarte došao je do svoje druge zlatne, a ukupno treće medalje – na 50 m prsno slavio je s vremenom 46.17, dok se na postolje s njim popeo i Tin Vinković Šatara, koji je osvojio srebro s vremenom 49.24.

Svoj je pobjednički niz na 50 m slobodno zaokružio Matteo Stjepan Deswarte  koji je s vremenom 36.40 bio osvojio još jedno srebro.

Istaknimo tako da su naši natjecatelji osvojili ukupno sedam medalja - tri zlatne, tri srebrne i jednu brončanu.