14. MEĐUNARODNI PLIVAČKI MITING SISAK MALI

Sisak mali – Memorijal Miriana Vasilj, održan je prvog dana prosinca na bazenu ŠRC Sisak.

Riječ je o 14. po redu međunarodnom plivačkom natjecanju, koje nosi ime po preminuloj trenerici PK Sisak Janaf i jednoj od utemeljiteljica ovog natjecanja.

Ovogodišnji miting okupio je oko 400 djece u dobi od 6 do 12 godina, iz petnaest klubova iz Zagreba, Čakovca, Osijeka, Zaboka i Varaždina te jednog kluba iz Banja Luke (BiH).

PK Medveščak poslao je svoju najjaču ekipu sastavljenu od ukupno 32 plivača i 7 plivačica koji su nastupili u gotovo 150 utrka.

Već na 50 m leptir istaknulo se posebno jedno ime - Ema Balaban je u kategoriji 3 osvojila treće mjesto s vremenom od 49.73. U disciplini 100 m mješovito Ema je s rezultatom 1:39.83 u kategoriji 3 bila najbrža i osvojila zlatno odličje! Na najviše postolje popela se i na 50 m prsno – s vremenom od 50.83 ostavila je konkurentice iza sebe i osvojila još jedno prvo mjesto.

Među plivačima PK Medveščak najuspješniji na natjecanju bio je Marko Milanović. U disciplini 50 m prsno isplivao je rezultat od 45.57 i tako osvojio srebrnu medalju.

Čestitke Emi i Marku na ostvarenim sjajnim rezultatima, ali i svim ostalim natjecateljima PK Medveščak, koji su pokazali plivačke vještine i sportski duh!