Zagrebački plivački klub 25. i 26. svibnja na bazenu Utrina organizira 18. plivački miting ZPK 2019.

Riječ je o petoj etapi ovogodišnje serije GrandPrix natjecanja Hrvatskog plivačkog saveza, na kojoj će se natjecati kategorije seniora, juniora i mlađih juniora, odnosno ukupno 268 plivačica i plivača iz 29 plivačkih klubova i s preko 900 startova.

Ukupno je tako na ovom natjecanju sudjelovalo 23 natjecatelja PK Medveščak, 14 plivača i 9 plivačica, a evo i koji su se posebno istaknuli prvog dana natjecanja:

Paula Lončarević na 200 m slobodno u kategoriji mlađih juniorki plivala je najbolji rezultat i tako došla do prvog mjesta s vremenom od 2:08.90, dok je drugi najbolji rezultat pripao Klari Bošnjak s vremenom 2:09.28.

Na 50 m prsno Andrej Tošanović je u kategoriji mlađih juniora s rezultatom od 31.91 osvojio drugo mjesto, dok je u apsolutnoj kategoriji najbolji bio Nikola Obrovac koji je isplivao rezultat od 28.49.

Vid Mihovilović je u disciplini 400 m mješovito u kategoriji juniora bio drugi s vremenom od 4:49.13.

Na 100 m leđno junior Roko Medanić osvojio je prvo mjesto s vremenom od 1:01.82, dok je na 50 m leđno u apsolutnoj kategoriji najbolji rezultat pripao Luciji Šulenti koja je isplivala vrijeme od 30.10.

Nadalje, mlađi junior Tin Gnjatović u disciplini 200 m leptir s vremenom od 2:18.23 došao je do drugog mjesta, a istu poziciju osvojila je na 200 m mješovito u kategoriji juniorki Tea Trišović s vremenom od 2:34.40.

Za kraj uspješnog dana do još jednog odličja došle su Paula Lončarević, koja je u disciplini 50 m slobodno u kategoriji mlađih juniorki bila najbrža s vremenom od 27.92, te Lucija Šulenta koja je u apsolutnoj kategoriji osvojila drugo mjesto s rezultatom od 27.63.

Ponovno se na postolje popela i Klara Bošnjak, koja je na 800 m slobodno u kategoriji mlađih juniorki isplivala vrijeme od 8:57.51 i tako osvojila prvo mjesto.

U nastavku natjecanja, u nedjelju, na 100 m slobodno u kategoriji mlađih juniorki Paula Lončarević bila je ponovno najbolja s rezultatom od 59.93, dok je Klara Bošnjak u istoj disciplini zauzela treće mjesto s vremenom od 1:01.82.

Bošnjak je još jedno odličje i to zlatno u kategoriji mlađih juniorki osvojila na 400 m slobodno isplivavši vrijeme od 4:27.46.

Na 50 m slobodno junior Martin Bucić je došao do prvog mjesta s vremenom od 25.04, a na 50 m leptir juniorka Tea Trišović osvojila je drugo mjesto s rezultatom od 30.50.

Za kraj ovog pregleda istaknimo da je u zbroju dva najbolja rezultata u kategoriji mlađih juniorki Klara Bošnjak osvojila je prvo mjesto.

Čestitke svim natjecateljima PK Medveščak na odličnim rezultatima!