45. MEĐUNARODNI PLIVAČKI MITING MLADOST

45. po redu međunarodni miting Mladosti za mlađe juniore, juniore, mlađe seniore i seniore održan je 11. i 12. studenog.

U dva dana natjecanja miting je okupio ukupno 436 natjecatelja iz Hrvatske, Italije, Bosne i Hercegovine, Mađarske, Slovenije, Makedonije i Malte. Među njima se natjecalo i 30 plivačica i plivača PK Medveščak, koji su u dva dana natjecanja osvojili ukupno 13 medalja!

Prvi je dan natjecanja prvu medalju osvojio Nikola Obrovac u disciplini 50 m prsno – u apsolutnoj je kategoriji bio treći. Roko Medanić u disciplini 100 m leđno u kategoriji mlađih juniora došao je do srebra. Na 50 m leđno Lucija Šulenta u kategoriji juniora osvojila je zlatno odličje, a u apsolutnoj kategoriji zauzela je 2. mjesto. Patrik Kramarić bio je najbolji u apsolutnoj kategoriji na 100 m mješovito, a Ana Pećnjak za kraj prvog dana natjecanja u kategoriji juniorki osigurala je 3. mjesto u disciplini 200 m leđno.

Drugi dan natjecanja Lucija Šulenta ponovno je imala razloga za veselje – u kategoriji juniorki u disciplini 100 m slobodno osvojila je broncu. Na 200 m slobodno u apsolutnoj kategoriji 2. je mjesto zauzeo Ivan Biondić, dok je na 100 m prsno u apsolutnoj kategoriji 3. mjesto zauzeo Nikola Obrovac. Na 100 m leđno u kategoriji juniorki Šulenta je došla do još jedne bronce, dok je Roko Medanić u disciplini 50 m leđno u kategoriji mlađih juniora osvojio zlatnu medalju. Klara Bošnjak u disciplini 400 m slobodno bila je najbrža u kategoriji mlađih juniorki te je tako došla do 1. mjesta. Do još jednog odličja došao je i Medanić i to u disciplini 50 m slobodno, gdje je u kategoriji mlađih juniora bio treći.

Čestitke svim našim plivačicama i plivačima!