46. MEĐUNARODNI PLIVAČKI MITING MLADOST

Druga postaja HEP GRAND PRIX natjecanja HPS-a u sezoni 2018./19., održana je 10. i 11. studenoga, na bazenu PVC Mladost.

Riječ je o tradiconalnom Mitingu „Mladost 2018“, koji se održao 46. godinu za redom, a ove godine okupio je brojne natjecatelje, točnije 420 plivačica i plivača iz 42 kluba Hrvatske, Slovenije, BIH i Italije. Medveščakovih 17 plivača i 10 plivačica pokazalo je formu na ukupno 104 starta, a osvojili su i devet odličja.

Prvog je dana Paula Lončarević na 200 m slobodno u kategoriji mlađih juniorki s rezultatom od 2:05.46 došla do drugog mjesta, a istu poziciju zauzela je na 50 m slobodno s vremenom 26.88.

Nikola Obrovac koji se vratio iz Pekinga, gdje je na Svjetskom kupu plivao 50 i 100 m prsno i  50 m leptir,  na Mladosti je na 50 m prsno u otvorenoj je kategoriji bio prvi isplivavši vrijeme od 27.65.

Lucija Šulenta, kojoj je ovo drugo natjecanje nakon Olimpijskih igara mladih u Buenos Airesu, na 50 m leđno isplivala je vrijeme od 28.62 i tako došla do prvog mjesta u otvorenoj kategoriji.

Drugog dana natjecanja, Paula Lončarević još se jednom popela na postolje – u disciplini 100 m slobodno u kategoriji mlađih juniorki bila je najbrža s vremenom 57.90.

Na 100 m prsno Nikola Obrovac također je došao do još jednog zlata – isplivao je vrijeme od 1:01.20 u otvorenoj kategoriji, a Lucija Šulenta briljirala je i na 100 m leđno gdje je u otvorenoj kategoriji isplivala najbrže vrijeme od 1:01.99.

I Klara Bošnjak pridonijela je ukupnom zbroju medalja Medveščakovih natjecatelja - u disciplini 400 m slobodno s vremenom 4:19.24 osvojila je drugo mjesto u otvorenoj kategoriji, dok je u kategoriji mlađih juniorki bila prva, ispred Paule Lončarević koja je s rezultatom 4:24.57 zauzela drugo mjesto.

Istaknimo da je upravo Klara ostvarila najvrjedniji rezultat u kategoriji mlađe juniorke, dok je Nikola Obrovac proglašen petim najuspješnijim plivačem natjecanja. U ukupnom poretku HPS-a osvojio je zbroj bodova od 1511.