U Splitu je 2. i 3. u lipnja održano plivačko natjecanje Mali mornar, kao osma postaja HPS Mini Grand Prix sustava natjecanja za mlađe uzraste u sezoni 2017./2018.

Natjecanje je organizirao Plivački klub  „Mornar – Split“ na 25 m plivalištu ŠC bazeni Poljud, a sudjelovalo je više od 350 natjecatelja iz ukupno 18 hrvatskih plivačkih klubova, od toga 16 plivača i 5 plivačica PK Medveščak, s više od 100 nastupa.

U prvom dijelu natjecanja u disciplini 400 m slobodno, Lucija Brkičić je u C kategoriji osvojila drugo mjesto, isplivavši vrijeme od 5:22.21. Na 100 m leđno u A kategoriji Tin Gnjatović je bio najbrži te je s rezultatom 1 1:03.79 zauzeo prvo mjesto.

Drugi dio natjecanja s medaljom je, kao i prvi dan, otvorila Lucija Brkičić i to u disciplini 100 m leptir. U kategoriji C bila je druga s vremenom od 1:21.96.

U istoj disciplini uspješan je bio i Tin Gnjatović – s vremenom od 1:02.77 u kategoriji A došao je do trećeg mjesta, a prvo mjesto osvojio je s rezultatom od 4:49.37 na 400 m mješovito.

Na 400 m mješovito u kategoriji D treće mjesto je s vremenom od 6:15.70 osvojio Lovro Radoš, dok je treća u kategoriji C bila Veronika Došen s vremenom od 6:39.85.

U posljednjem dijelu natjecanja na 200 m leptir u kategoriji A treće je mjesto s rezultatom 2:24.39 ostvario Matko Davidović, a do još jednog odličja u disciplini 100 m prsno došao je Tin Gnjatović – s vremenom od 1:11.91 osvojio je treće mjesto.