14. Festival plivanja, natjecanje za kategoriju kadeta i mlađih kadeta, održano je ovog vikenda u organizaciji PK Dubrava, na bazenu Svetice.

Natjecanje je uključeno u sustav mini Grand prix programa Hrvatskog plivačkog saveza te je ujedno i 6. postaja mini GP-a u sezoni 2016./2017.

Od ukupno 492 natjecatelja iz 24 hrvatska kluba te jednog švedskog, Plivački je klub Medveščak predstavljalo 42 natjecatelja, od toga 28 plivača i 14 plivačica. Svima iskrene čestitke na uloženom trudu, a posebno osvjačima medalja koji su Plivačkom klubu Medveščak donijeli ukupno 12 medalja.

Prvi je dan natjecanja kod kadeta u disciplini 100 m slobodno Tin Gnjatović s vremenom 58.70 osvojio srebro, dok je u istoj kategoriji i istoj disciplini David Momčilović s vremenom 1:02.59 osvojio brončanu medalju. Gnjatović je bio srebrni i u disciplini 200 m leptir, s isplivanim vremenom 2:27.85. Kod mlađih kadeta u disciplini 400 m slobodno Sibe Zaninović bio je treći s vremenom 4:58.63, a isto je mjesto na postolju zauzeo i u disciplini 100 m leđno. Kod plivačica u disciplini 100 m prsno kadetkinja Mihaela Gavrić s vremenom 1:23.79 osvojila je brončanu medalju.

Drugi dan natjecanja kod kadeta u disciplini 100 m prsno, Filip Grbić otplivao je 1:15.22 za broncu. Isto je mjesto u istoj disciplini, ali mlađoj dobnoj skupini osvojio David Momčilović. U disciplini 800 m slobodno Tin Gnjatović je bio najbolji s ukupnim vremenom 9:25.36, a zlato je osvojio i u disciplini 200 m mješovito s vremenom 2:24.6. Kod mlađih kadeta u disciplini 200 m leđno Sibe Zaninović osvojio je brončanu medalju s vremenom 2:40.02. Kod plivačića kadetkinja Klara Bošnjak osvojila je srebro na 400 m slobodno, s vremenom 4:43.98.

Spomenimo za kraj da je u ukupnom poretku za mini Grand prix HPS-a, Tin Gnjatović zauzeo 5. mjesto s 1939 bodova, a na istoj je poziciji i Klara Bošnjak s ukupno 2093 boda.