JADRAN I KLARIN REKORD OTVORILI OVSEZONSKI HPS HEP GRAND PRIX

U organizaciji PK Jadran, proteklog je vikenda, 26. i 27. listopada održan plivački miting Jadran, čime je započeo ovosezonski HPS HEP Grand Prix.

Ove godine se na 25m zatvorenom bazenu ŠC Poljud okupilo oko 400 plivačica i plivača iz 31 plivačkog kluba iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Slovenije, a među kojima i 27 plivačica i plivača Plivačkog kluba Medveščak.

Na samom startu natjecanja oduševila je naša Klara Bošnjak koja je pokazala izvrsnu formu na početku sezone te je na 800 m slobodno u kategoriji A osvojila drugo mjesto, a u kategoriji B prvo te s vremenom 8:40.56 postavila novi juniorski i mlađejuniorski rekord Hrvatske.

Bošnjak je na 200 m slobodno u kategoriji B bila treća s vremenom 2:06.12, a na 400 m mješovito je osvojila treće mjesto u apsolutnoj kategoriji s rezultatom 5:04.13, dok je 400 m slobodno isplivala za 4:20.25 i tako bila druga u kategoriji A te prva u kategoriji B.

U disciplini 200 m slobodno Paula Lončarević je također došla do medalje – s vremenom 2:04.50 bila je druga u kategoriji A te prva u kategoriji B, a na 100 m slobodno s rezultatom 58.85 bila je treća u kategoriji B. Na postolje se popela i u disciplini 400 m slobodno; u kategoriji B je s vremenom 4:26.42 došla do još jedne bronce.

Dora Mihaljević se na naš popis upisala osvojenim trećim mjestom u kategoriji C na 100 m leptir, s vremenom 1:08.03, a slavila je i na 100 m mješovito – s vremenom 2:30.52 je u kategoriji C bila druga. Na 400 m mješovito u istoj kategoriji s vremenom 5:12.46 došla je do prvog mjesta, a na 100 m mješovito s rezultatom 1:09.98 do drugog mjesta.

Još po jedno srebro su na 50 prsno osvojili Nikola Obrovac u apsolutnoj kategoriji s vremenom 27.98 te Andrej Tošanović u kategoriji B s vremenom 30.59. Ovaj je dvojac slavio i na 100 m prsno, gdje je Obrovac u apsolutnoj kategoriji bio najbrži s vremenom 1:01.48, a Tošanović drugi u kategoriji B s rezultatom 1:06.06.

Tošanović je do odličja došao i na 200 m prsno; u kategoriji B bio je treći s rezultatom 2:26.23, a  u istoj disciplini u C kategoriji drugi je bio Luka Smodila s vremenom 2:39.26.

400 m mješovito je Vid Mihovilović isplivao za 4:43.90 i tako u apsolutnoj kategoriji došao do trećeg mjesta, a u kategoriji B do drugog.

Tin Gnjatović je u Splitu također „ubrao“ nekoliko medalja - osvojio je treće mjesto u kategoriji C na 200 m leptir s vremenom 2:14.97, zatim na 100 m mješovito s rezultatom 1:02.06 te na 200 m mješovito s vremenom 2:13.41.

Istaknimo za kraj da je u zbroju dva najbolja rezultata natjecanja Klara Bošnjak podijelila drugo mjesto s Meri Mataja iz PK Kantrida.

Čestitamo svim našim natjecateljima i trenerima na ostvarenom uspjehu!