JEDAN SRUŠEN REKORD I MNOGO IZVSNIH REZULTATA NA PRVENSTVU HRVATSKE

Prvenstvo Hrvatske održano je u Rijeci od 21. do 23. prosinca.

Nastupilo je ukupno 407 plivačica i plivača iz 36 hrvatska kluba, od toga 10 plivačica i 17 plivača PK Medveščak. Svi oni borili su se za naslove prvaka u seniorskoj, mlađeseniorskoj, juniorskoj i mlađejuniorskoj konkurenciji.

Prvaci Hrvatske iz redova PK Medveščak postali su tako:

U štafeti 4x50 m slobodno juniorke Lucija Šulenta, Paula Lončarević, Klara Bošnjak i Tea Trišović te isti sastav na 4x100 m slobodno u kategoriji juniorki;
Nikola Obrovac na 50 m prsno u apsolutnoj i mlađoj seniorskoj kategoriji, s rezultatom 27.34;
Lucija Šulenta na 50 m leđno s vremenom 28.35, u kategoriji seniorki, mlađih seniorki i juniorki te na 100 m leđno u apsolutnoj kategoriji i kategoriji juniorki i mlađih juniroki, s rezultatom 1:01.28
Roko Medanić  na 50 m leđno u mlađoj juniorskoj kategoriji, s rezultatom 26.64, dok je u juniorskoj osvojio 2. mjesto te na 100 m leđno u kategoriji mlađih juniora isplivavši vrijeme od 57.47;
Nikola Miljenić u disciplini 50 m slobodno, u apsolutnoj kategoriji, s rezultatom 22.00 te na 100 m leptir u apsolutnoj i mlađoj seniorskoj kategoriji s vremenom 52.72;
Jakša Gabrić, Patrik Kramarić, Nikola Miljenić i Ivan Biondić u apsolutnoj kategoriji na 4x50 mješovito s vremenom 1:39.81;
Paula Lončarević u disciplini 100 m slobodno, u kategoriji mlađih juniorki, s rezultatom 56.94, s kojim je u kategoriji seniorki, mlađih seniorki i juniorki zauzela drugo mjesto;
Patrik Kramarić na 100 m prsno u apsolutnoj kategoriji s vremenom 1:02.43;
te Klara Bošnjak na 800 m slobodno u kategoriji mlađih juniorki i juniorki te je ujedno postavila novi mlađejuniorski rekord Hrvatske, koji sada iznosi 8:46.60, čime je srušila rekord iz 1987. godine, a s tim je rezultatom u kategoriji seniorki i mlađih seniorki osvojila drugo mjesto.

Od ostalih izvrsnih rezultata naših plivačica i plivača istaknimo i sljedeće:

Na 4x50 m slobodno treće mjesto osvojila je štafeta u sastavu Nikola Miljenić, Nikola Obrovac, Patrik Kramarić i Ivan Biondić – u apsolutnoj kategoriji ostvarili su rezultat 1:31.20.

U disciplini 400 m slobodno u kategoriji mlađih juniorki i juniorki Klara Bošnjak osvojila je srebro (4:18.71), a Paula Lončarević broncu (4:18.92).

Paula Lončarević, Klara Bošnjak, Tea Trišović i Leonarda Vrbat, su u štafeti 4x200 slobodno s vremenom 8:37.37 zauzele treće mjesto, kao i štafeta u sastavu Roko Medanić, Andrej Tošanović, Tin Gnjatović i Martin Bučić, koji su na 4x50 m mješovito isplivali rezultat od 1:47.49.

Na 400 m mješovito u kategoriji mlađih juniora treći je bio Vid Mihovilović s vremenom 4:38.47.

U disciplini 200 m slobodno Paula Lončarević isplivala je rezultat 2:03.48 i tako u kategoriji seniorki i mlađih seniorki došla do trećeg mjesta, a u kategoriji juniorki i mlađih juniorki bila je druga. Klara Bošnjak u istoj je disciplini u kategoriji mlađih juniorki osvojila broncu i to s vremenom 2:03.48.

Na 200 m leđno Teo Kolonić osvojio je u apsolutnoj kategoriji srebro s rezultatom 2:03.00, a Paula Lončarević broncu na 800 m slobodno u kategoriji mlađih juniorki i juniorki, s rezultatom 8:59.24.

Muška štafeta u sastavu Teo Kolonić, Patrik Kramarić, Ivan Biondić i Jakša Gabrić na 4x100 m mješovito u kategoriji seniora osvojila je treće mjesto s vremenom 3:45.93.

Glavni trener PK Medveščak Domagoj Zajec čestitao je na kraju natjecanja svim plivačicama i plivačima na ostvarenim rezultatima:

- Dobri rezultati slika su dugogodišnjeg rada cijelog kluba te nam je to samo poticaj da svi zajedno upregnemo snage i znanje kako bi napravili još bolje rezultate!