Prvenstvo Hrvatske za kadete i mlađe kadete održano je 20. i 21. srpnja na PVC Mladost.

Među plivačicama i plivačima PK Medveščak ovaj se put posebno istaknuo Tin Gnjatović, koji je zahvaljujući ukupnom poretku mini Grand Prix-a HPS, zauzeo drugo mjesto.

Gnjatović je kvalitetu potvrdio već u prvom dijelu natjecanja, kada je na 400 m slobodno došao do zlatne medalje s vremenom od 4:18.44, kao i na 200 m mješovito s vremenom od 2:17.03.

Uspješan je bio i s muškom štafetom koju su uz njega činili Petar Barić, Matko Davidović i Sibe Zaninović. Dečki su na 4x100 m slobodno s vremenom od 3:58.94 osvojili drugo mjesto.

Drugog dana natjecanja u disciplini 800 m slobodno slavio je ponovno Tin Gnjatović, koji je s rezultatom od 8:56.95 došao do još jednog zlatnog odličja.

U posljednjem dijelu natjecanja Gnjatović se na 400 m mješovito ponovno popeo na najviše postolje isplivavši vrijeme od 4:48.82, kojim je ujedno postavio i novi kadetski rekord Hrvatske.

I za kraj natjecanja sa štafetom je ponovno došao do medalje – ovaj put bronce. Naime sastav Tin Gnjatović, Matko Davidović, Sibe Zaninović i Petar Barić isplivali su vrijeme od 4:31.05.