Zatvoreno je ljetno izdanje Europskog olimpijskog festivala mladih (EYOF) u Bakuu u Azerbajdžanu.

U sedam natjecateljskih dana nastupilo je oko 3600 mladih sportašica i sportaša iz 50 država Starog kontinenta, a među njima i 54 hrvatskih predstavnika u devet od ukupno deset sportova. Hrvatsko plivanje predstavljalo je dvoje naših najboljih mlađih juniora, plivač Jadrana Franko Grgić i Medveščakova Klara Bošnjak u pratnji trenera Mate Ruzića.

Klari je ovo nakon nastupa na Europskom juniorskom prvenstvu u ruskom Kazanu i "Zlatnom medvjedu" u Zagrebu sam vrhunac natjecateljske sezone, a još ju u kolovozu očekuje nastup na Svjetskom juniorskom prvenstvu koje se održava u Budimpešti.

Klara je na EYOF-u najbolji rezultat ostvarila na 800 m slobodno, gdje je s vremenom od 8:52.24 osvojila osmo mjesto te postavila novi mlađejuniorski, juniorski i mlađeseniorski rekord Hrvatske i tako zauzela osmo mjesto. U  disciplini 400 m slobodno Klara je zauzela 21. mjesto, a na 200 m kraul bila je 38.

Istaknimo i da je drugi hrvatski predstavnik u plivanju Franko Grgić osvojio dvije zlatne medalje - na 400m slobodno s rezultatom 3:52.10 što je novi juniorski i mlađejuniorski rekord Hrvatske te na 1500m slobodno s vremenom 15:04.75 što je ujedno i novi rekord EYOF-a.

04.
tra

24. „VELIKA NAGRADA PKSJ“ 2024.

news image

U subotu 20. travnja održano je 24. izdanje plivačkog natjecanja „Velika nagrada PKSJ“ u organizaciji…