Deveti po redu „Sveti Kvirin“, plivačko natjecanje u organizaciji PK Sisak Janaf održan je u subotu, 12. svibnja na olimpijskom bazenu ŠRC Sisak.

Na natjecanju, koje je uključeno u HPS Mini Grand Prix sustav natjecanja za mlađe uzraste te čini njegovu sedmu postaju u sezoni 2017./2018., pravo nastupa imali su kadeti i mlađi kadeti.

Sudjelovalo je tako ukupno 322 natjecatelja iz 16 hrvatskih i jednog slovenskog plivačkog kluba, a od toga 18 plivača i 4 plivačice predstavljali su PK Medveščak.

Za izvrsne rezultate pobrinuo se kadet Tin Gnjatović koji je na natjecanju osvojio ukupno četiri odličja. Na 100 m slobodno došao je do trećeg mjesta s vremenom od 57.47, a u disciplini 400 m mješovito s vremenom 5:03.85 došao je do zlata. U istoj disciplini, u kategoriji mlađih kadeta Roko Krpina osvojio je drugo mjesto s rezultatom 6:03.96.

Na 100 m leđno Sibe Zaninović u kategoriji kadeta osvojio je treće mjesto s vremenom 1:12.95, a u disciplini 400 m slobodno osvojio je prvo mjesto s vremenom 4:41.59.

Do trećeg mjesta u disciplini 200 m leptir došao je na kraju prvog dijela natjecanja Matko Davidović isplivavši vrijeme od 2:28.19.

U drugom dijelu na 400 mješovito slavila je Lucija Brkičić, koja je osvojila srebro s vremenom od 6:17.03. Do još jednog odličja došao je Sibe Zaninović na 200 m mješovito – s vremenom 2:38.50 osvojio je treće mjesto.

Na pobjedničko postolje ponovno se popeo i Tin Gnjatović koji je na 200 m leđno bio najbolji s vremenom od 2:22.60. Gnjatović je slavio i u disciplini 800 m slobodno, gdje je s vremenom od 9:10.27 osvojio drugo mjesto.

Istaknimo da je PK Medveščak u ukupnom poretku HPS mini Grand prix-a sa zbrojem bodova od 2096 završio na trećem mjestu. Čestitke svim našim natjecateljima koji su doprinijeli tom rezultatu.