ODLIČNI REZULTATI MEDVEŠČAKOVACA NA MLADOSTI

Proteklog je vikenda u SP Mladost održano 48. izdanje međunarodnog plivačkog mitinga Mladost, u organizaciji PK Mladost.

Natjecanje je održano u 4 plivačka programa, a program natjecanja bio je definiran programom GP Hrvatska. Nastupilo je preko 400 natjecatelja iz Italije, Slovenije, Slovačke, Srbije, BiH i Hrvatske, a na natjecanju je sudjelovalo i ukupno 22 plivačica i plivača iz Plivačkog kluba Medveščak.

Natjecatelji su plivali u tri dobne kategorije: A apsolutno, B juniori  i C mlađi juniori po kategorijama HPS-a za sezonu 2010/2021.

Najznačajnije rezultate za naš klub ostvarili su: Klara Bošnjak na 800 m slobodno i Roko Krpina na 1500 m slobodno, čime su ujedno osvojili najvrjednije rezultate u svojim kategorijama. Klara u juniorskoj, a Roko u mlađejuniorskoj kategoriji.

Spomenimo i druge osvajače medalja: Nikola Miljenić bio je prvi na 100 m mješovito, 100 m prsno i 50 m slobodno u otvorenoj kategoriji te treći na 100 m slobodno. Osim na 800 m slobodno, Klara Bošnjak je na 400 m slobodno bila treća u otvorenoj kategoriji te prva u kategoriji juniorki, na 200 m slobodno osvojila je drugo, a Paula Lončarević treće mjesto, obje u kategoriji juniorki. Na 50 m prsno Andrej Tošanović bio je drugi u kategoriji juniora; Roko Krpina bio je treći u kategoriji mlađih juniora na 400 m mješovito i drugi na 400 m slobodno; Filip Grbić bio je treći u kategoriji juniora na 100 m prsno, a na 100 m mješovito u kategoriji juniorki Dora Mihaljević bila je treća.

Svim plivačicama i plivačima PK Medveščak koji su sudjelovali na Mladosti, kao i njihovim trenerima čestitamo na izvrsnim rezultatima i osvojenim medaljama!