U organizaciji Plivačkog kluba Barok, 8. prosinca na varaždinskim gradskim bazenima, održan je međunarodni plivački miting Sveti Nikola.

Natjecanje za kadete i mlađe juniore, održava se tradicionalno, osmu godinu zaredom povodom zaštitnika grada Varaždina - Sv. Nikole, a ujedno je bilo treće natjecanje u seriji HPS Mini Grand Prix-a.

U konkurenciji 318 natjecatelja iz Hrvatske, Slovenije, Bosne i Hercegovine i Srbije, nastupilo je i ukupno 25 članova PK Medveščak – 19 plivača i 6 plivačica.

Do medalje u A kategoriji doplivali su: Sibe Zaninović, koji je osvojio zlato na 400 m slobodno s vremenom od 4:22.22; Mislav Boroša, koji je na 200 m prsno osvojio srebro s rezultatom od 3:01.07; zatim u istoj disciplini i Vito Sudarević koji je isplivao vrijeme od 3:07.06 i tako osvojio broncu. U drugom dijelu natjecanja Boroša je došao do još jedne medalje na 100 m prsno, gdje je isplivao vrijeme od 1:21.94 za treće mjesto. U drugom dijelu natjecanja na 200 m leđno Sibe Zaninović doplivao je s vremenom od 2:21.96 do drugog mjesta.

U B kategoriji najbolji su bili: Lucija Brkičić, koja je s vremenom od 1:17.63 bila druga na 100  leptir, dok je u drugom dijelu natjecanja na 200 m leptir bila treća s rezultatom od 2:51.18.

Medalje su u C kategoriji osvojili i: Lovro Radoš, koji je s rezultatom od 1:11.11 na 100 m slobodno osvojio broncu; kao i Tin Svilković koji je na 100 m leđno isplivao rezultat od 1:21.99.

U najmlađoj, D kategoriji svojim su se rezultatima istaknuli: Matteo Stjepan Deswarte, koji je na 100 m slobodno osvojio prvo mjesto s vremenom od 1:15.35, a najbrži je bio i na 200 m prsno s vremenom od 3:14.72; zatim Zvonimir Matković koji je na 100 m slobodno osvojio treće mjesto s rezultatom od 1:18.02, dok je na 100 m leđno isplivao rezultat od 1:23.41 i tako osvojio drugo mjesto. Andrea Žubi na 100 m leptir bila je najbrža s vremenom od 1:37.37, a na 200 m mješovito osvojila je srebro s rezultatom 3:15.15. U disciplini 100 m slobodno s vremenom od 1:19.87 Žubi je osvojila još jedno zlatno odličje, a najbrža je bila i u disciplini 200 m prsno s vremenom od 3:31.62. Fran Čavar je u disciplini 200 m leptir osvojio zlato s rezultatom od 3:28.49, dok je u drugom dijelu natjecanja na 100 m leptir bio treći s vremenom od 1:31.28.

U drugom dijelu natjecanja naši najmlađi Matteo Stjepan Deswarte, Franko Urlić i Jan Smoljan na 100 m prsno zauzeli su prva tri mjesta – Deswarte je bio najbrži s vremenom od 1:35.49, Urliću je s rezultatom od 1:44.83 pripalo srebro, a Smoljanu s vremenom od 1:45.04 bronca. Na 200 m mješovito još jedno odličje, ovaj put srebrno osvojio je s vremenom od 2:57.43 Matteo Stjepan Deswarte, dok je na 200 m leđno do još jedne srebrne medalje došao Zvonimir Matković s rezultatom od 2:57.15.

Istaknimo i da je Sibe Zaninović zahvaljujući izvrsnim rezultatima ostvario zbroj bodova od 1842, čime je u ukupnom zbroju HPS mini Grand Prix poretka, zauzeo treće mjesto!

Čestitke svim našim natjecateljima na izvrsnim nastupima!

04.
tra

24. „VELIKA NAGRADA PKSJ“ 2024.

news image

U subotu 20. travnja održano je 24. izdanje plivačkog natjecanja „Velika nagrada PKSJ“ u organizaciji…