Na bazenskom kompleksu Svetice od 21. do 23. lipnja održano je Otvoreno prvenstvo Hrvatske.

Nastupilo je oko 190 natjecatelja iz Hrvatske koji su u dosadašnjem dijelu sezone isplivali norme za nastup, uz plivačice i plivače iz inozemstva: Italije, Austrije, Njemačke, Slovačke, BiH, Jordana i Irana.

Prvog dana natjecanja tijekom finala slavio je Nikola Obrovac, koji je na 100 m prsno s vremenom 1:01.31 osvojio prvo mjesto Otvorenog prvenstva Hrvatske, kao i naslov prvaka Hrvatske.

Drugog dana finala prva se na postolje popela Lucija Šulenta i to u disciplini 50 m leđno. Isplivala je rezultat od 29.53 i time također osvojila prvo mjesto Otvorenog prvenstva Hrvatske, kao i naslov prvaka Hrvatske.

Nikola Obrovac je zatim na 200 m prsno isplivao drugi rezultat od 2:17.88, iza prvoplasiranog Amra Al-Wira iz Jordana, čime si je ujedno osigurao i titulu prvaka Hrvatske.

U posljednjem dijelu drugog dana natjecanja štafeta 4 x 100 m mješovito u sastavu Roko Medanić, Nikola Obrovac, Martin Hrženjak i Marko Đuran s vremenom od 4:01.74 osigurala je treće mjesto Otvorenog prvenstva, odnosno drugi rezultat Hrvatske.

Trećeg ujedno i posljednjeg dana natjecanja Nikola Obrovac ponovno je imao razloga za slavlje – na 50 m prsno bio je najbrži s vremenom 27.98 i tako osvojio prvo mjesto Otvorenog prvenstva Hrvatske te naslov prvaka Hrvatske, a ujedno je ovim rezultatom isplivao i B normu za Svjetsko prvenstvo.

I Lucija Šulenta nije zaostajala sa sjajnim rezultatima; ostvarivši jednako tako prvo mjesto Otvorenog prvenstva Hrvatske i titulu prvaka Hrvatske u disciplini 100 m leđno s vremenom od 1:04.19.

Posljednji Medvjedi koji su osvojili odličje su Roko Medanić, Sibe Zaninović, Matko Davidović i Martin Hrženjak, koji su u štafeti 4x200 m slobodno isplivali vrijeme od 8:24.27, čime su osvojili broncu na Otvorenom prvenstvu te ostvarili treći rezultat Hrvatske.