PK MEDVEŠČAK ČETVRTI NAJUSPJEŠNIJI KLUB NA MITINGU VIDRA

13. po redu miting Vidra održan je proteklog vikenda na bazenu Utrine.

Na natjecanju je sudjelovalo preko 350 natjecatelja iz 12 hrvatskih klubova te jednog iz Bosne i Hercegovine, a na prvom natjecanju sezone led su probila i 42 plivača i plivačice PK Medveščak.

Prvu medalju odnijela je Paula Lončarević, koja je na 100 m mješovito u A kategoriji osvojila treće mjesto s rezultatom od 1:10.32. U istoj disciplini slavili su i Tin Gnjatović i Sibe Zaninović – Tin je u B kategoriji s vremenom od 1:03.43 došao do prvog mjesta, dok je Sibe u C kategoriji s vremenom od 1:08.02 bio treći.

Na 100 m leptir u D kategoriji Lucija Brkičić zauzela je treće mjesto s rezultatom od 1:21.32, a u B kategoriji Tin Gnjatović je s vremenom od 1:03.16 došao do zlata.

Gnjatović je do još jednog odličja došao na 100 m leđno, u B kategoriji je s vremenom od 1:03.46 zauzeo treće mjesto, dok je Sibe Zaninović s vremenom od 1:08.86 osvojio srebro.

U drugom dijelu natjecanja u popodnevnom je dijelu Paula Lončarević 100 m slobodno u A kategoriji isplivala za 59.27, što ju je dovelo do drugog mjesta. U istoj disciplini Tin Gnjatović ostvario isti rezultat u B kategoriji s vremenom od 55.73, dok je Sibe Zaninović u C kategoriji bio treći s rezultatom od 59.78.

Na 100 m prsno u A kategoriji Paula Lončarević je isplivala vrijeme od 1:21.24 čime je osvojila treće mjesto, dok je u E kategoriji Nina Krpina bila druga s rezultatom od 1:40.49. Kod plivača u istoj je disciplini prvo mjesto u A kategoriji zauzeo Andrej Tošanović s vremenom od 1:08.75, dok je u B kategoriji Tin Gnjatović zauzeo treće mjesto s rezultatom od 1:13.81.

Za kraj istaknimo kako je zahvaljujući ukupnom zbroju ostvarenih bodova od 13567 PK Medveščak u ekipnom poretku zauzeo četvrto mjesto – 7759 bodova osvojili su plivači te 5808 plivačice.