PLIVAČKO NATJECANJE MALI MORNAR

Plivačko natjecanje Mali mornar održano je 1. i 2. lipnja na splitskim bazenima Poljud.

Natjecanje je uključeno u HPS Mini Grand Prix sustav natjecanja za mlađe uzraste te čini njegovu osmu postaju, ujedno posljednju ove sezone.

Ukupno je sudjelovao 361 natjecatelj, od toga 25 PK Medveščaka, 19 plivača i 6 plivačica na gotovo 100 utrka.

Među prvima medalje su osigurali:

Andrea Žubi na 200 m prsno i to prvo mjesto u D kategoriji s rezultatom od 3:20.66;  zatim Toma Milinović u istoj disciplini, drugo mjesto u A kategoriji s vremenom od 2:48.20 te Matteo Stjepan Deswarte prvo mjesto u D kategoriji s vremenom od 3:05.97.

Istaknimo i da je u ovoj disciplini Davidu Latinu za dlaku izbjegla medalja pa je s rezultatom od 2:52.44 završio na četvrtom mjestu, svega 26 stotinki iza trećeplasiranog.

Na 400 m slobodno treće je mjesto u A kategoriji s rezultatom 4:26.61 osvojio Sibe Zaninović, a s rezultatom od 5:39.43 u D kategoriji treći je bio Matteo Stjepan Deswarte.

Zvonimir Matković u disciplini 100 m leđno osvojio je treće mjesto s vremenom 1:23.36, a Andrea Žubi zaokružila je prvi dan natjecanja s još jednom medaljom i to srebrom na 200 m mješovito i vremenom od 3:04.42.

Drugog dana natjecanja naše su plivačice i plivači nastavili sjajan niz:

Na 100 m slobodno Sibe Zaninović osvojio je u A kategoriji treće mjesto s vremenom od 57.75.

Andrea Žubi je u disciplini 100 m leptir u kategoriji D došla do drugog mjesta s rezultatom od 1:31.55, a u istoj disciplini Matteo Stjepan Deswarte osvojio je također u D kategoriji prvo mjesto isplivavši vrijeme od 1:25.81.

Sibe Zaninović ponovno se popeo na postolje u disciplini 200 m leđno gdje je u A kategoriji bio treći s vremenom od 2:27.47, dok je u istoj disciplini Matteo Stjepan Deswarte u D kategoriji došao do drugog mjesta s vremenom od 2:53.15.

Na 400 m mješovito također su se istaknula dva Medveščakovca – Nina Krpina u C kategoriji isplivala je vrijeme od 6:55.79 i tako osvojila treće mjesto, dok je Zvonimir Matković u D kategoriji osvojio prvo mjesto s vremenom 6:29.16.

Za kraj još recimo samo kako je naš Sibe Zaninović u ukupnom HPS poretku ostvario zbroj bodova od 1994.