U Splitu je proteklog vikenda, točnije od 14. do 16. prosinca, održano Prvenstvo Hrvatske u plivanju.

Više od 400 plivačica i plivača imalo je preko 1500 nastupa, a natjecanje je bilo iznimno uspješno i za naše Medvjede. Naime, sudjelovalo je njih 29 s gotovo 100 nastupa, što nam je u konačnici donijelo preko 30 medalja te treće (plivači) i peto (plivačice) mjesto u ukupnom poretku uspješnosti klubova.

U nastavku donosimo popis osvajača medalja:

Klara Bošnjak 400 m slobodno prvo mjesto u mlađejuniorskoj, juniorskoj i mlađeseniorskoj kategoriji te drugo mjesto u seniorskoj kategoriji (4:15.94); na 200 m slobodno treće mjesto u mlađejuniorskoj, i mlađeseniorskoj kategoriji te drugo u juniorskoj (2:03.65); na 800 m slobodno prvo mjesto u mlađejuniorskoj, juniorskoj i mlađeseniorskoj kategoriji te postavljen novi rekord Hrvatske (8:35.35) te drugo mjesto u kategoriji seniora;

Paula Lončarević na 400 m slobodno drugo mjesto u mlađejuniorskoj kategoriji; prvo mjesto na 200 m slobodno u mlađejuniorskoj kategoriji i treće u juniorskoj (2:03.94); treće mjesto na 100 m slobodno u kategoriji mlađih juniora

Patrik Kramarić prvo mjesto na 50 m prsno u apsolutnoj kategoriji (28.66);

Andrej Tošanović drugo mjesto na 50 m prsno u juniorskoj kategoriji te prvo u mlađejuniorskoj (29.95); na 100 m prsno prvo mjesto u kategoriji mlađih juniora;

Tesa Novak treće mjesto na 200 m leptir u kategoriji mlađih juniora; na 100 m leptir također treća u mlađejuniorskoj kategoriji,

Marko Đuran 50 m slobodno prvo mjesto u apsolutnoj kategoriji (23.00);

Tin Gnjatović na 400 m mješovito bio je treći u juniorskoj, mlađeseniorskoj i apsolutnoj kategoriji (4:32.15); treće mjesto osvojio je na 200 m mješovito u kategoriji mlađih juniora

Roko Medanić prvo mjesto na 100 m leđno u juniorskoj i mlađeseniorskoj kategoriji te treće mjesto u kategoriji seniora (56.05);

Nikola Obrovac na 100 m prsno prvo mjesto u apsolutnoj kategoriji (1:02.00);

Muška štafeta Đuran, Hrženjak, Ormuž i Kramarić osvojila je drugo mjesto u apsolutnoj i juniorskoj kategoriji na 4x50 slobodno (1:36.00);

Štafeta Zaninović, Davidović, Cvjetičanin i Gnjatović na 4x200 m slobodno osvojili su treće mjesto u kategoriji mlađih juniora (7:56.98);

Štafeta Hrženjak, Obrovac, Kramarić, Đuran osvojili su drugo mjesto na 4x50 mješovito u apsolutnoj kategoriji (1:41.24); isti sastav na 4x100 m mješovito osvojio je drugo mjesto u kategoriji seniora (3:47.57);

Štafeta Medanić, Tošanović, Mihovilović, Bučić bila je na 4x50 mješovito druga u kategoriji juniora; kao i na 4x100 m mješovito (3:58.28);

Štafeta Davidović, Tošanović, Gnjatović, Zaninović osvojila je treće mjesto na 4x100 m mješovito u kategoriji mlađih juniora;

Ženska štafeta Bošnjak, Lončarević, Novak, Mihaljević na 4x200 m slobodno osvojila je drugo mjesto u kategoriji seniorki (8:28.79); isti sastav bio je treći i na 4x100 m slobodno (3:59.65 ); te drugi na 4x 100 m mješovito (4:29.25).

Čestitke svim našim plivačicama i plivačima te njihovim trenerima na iznimno uspješnom državnom natjecanju.