Prvenstvo Hrvatske u plivanju na bazenu Kantrida u Rijeci od 21. do 23. prosinca organizira Hrvatski plivački savez.

Posljednje natjecanje u ovoj kalendarskoj godini okupilo je ukupno 388 plivačica i plivača iz 33 hrvatska kluba, od toga ukupno 28 plivačica i plivača PK Medveščak, koji će se za naslove državnog prvaka boriti u seniorskoj, mlađeseniorskoj, juniorskoj i mlađejuniorskoj konkurenciji.

Već je prvi dan natjecanja bio uspješan za naše uzdanice - ženska štafeta u sastavu Lucija Šulenta, Ana Pećnjak, Marta Milinović i Lucija Obrovac u kategoriji juniorki u disciplini 4 x 50 m bile su najbrže s vremenom 1:47.61, a slavili su i plivači u istoj disciplini! Mlađi juniori u sastavu Roko Medanić, Luka Sudarević, Paolo Ormuž i Martin Bučić isplivali su vrijeme od 1:36.75, dok je seniorima u sastavu Patrik Kramarić, Marko Đuran, Luka Sever i Ivan Biondić za istu dionicu trebalo 1:31.27.

Muška štafeta u sastavu seniora Luka Sever, Josip Budimski, Marko Đuran, Jakša Gabrić također je bila najbrži u disciplini 4 x 200 m slobodno s vremenom 7:41.65, a mlađe juniorke Lucija Šulenta, Ana Pećnjak, Magdalena Volar i Marta Milinović u istoj su disciplini bile treće s vremenom 8:51.93.

Nikola Obrovac je, nakon povratka s Europskog prvenstva u Kopenhagenu, bio najbolji u svojoj najjačoj disciplini, 50 m prsno, u apsolutnoj i kategoriji mlađih seniora - koje je isplivao za 27.11, dok je u kategoriji mlađih seniora Dino Knežević bio drugi s vremenom 28.97.

Patrik Kramarić je u disciplini 100 m mješovito u apsolutnoj kategoriji s vremenom 55.48 osvojio drugo mjesto, dok je Roko Medanić na 50 m leđno bio treći u kategoriji mlađih juniora, s vremenom 27.69.

Na 50 m leđno Lucija Šulenta bila je druga u apsolutnoj kategoriji s vremenom 28.47, dok je u kategoriji juniorki i mlađih seniorki bila je prva. U disciplini 50 m slobodno Šulenta je u kategoriji juniorki, mlađih seniorki i u apsolutnoj kategoriji s vremenom 26.14 bila druga.

Drugi dan natjecanja za Medvjede je također bio uspješan! Muška štafeta u sastavu Jakša Gabrić, Nikola Obrovac, Patrik Kramarić i Ivan Biondić na 4 x 50 m mješovito u apsolutnoj kategoriji zauzeli su prvo mjesto s vremenom 1:40.25.

Biondić se ponovno popeo na postolje u disciplini 200 m slobodno gdje je u apsolutnoj kategoriji s vremenom 1:49.58 bio treći, dok je Obrovac na 200 m prsno u mlađoj seniorskoj i seniorskoj kategoriji bio prvi s vremenom 2:12.90.

U disciplini 100 m leđno do još jedne medalje došla je Lucija Šulenta - s vremenom 1:01.73 bila je prva u kategoriji juniorki i mlađih seniorki te druga u apsolutnoj kategoriji, dok je u istoj disciplini slavio i Roko Medanić koji je osvojio treće mjesto u kategoriji mlađih juniora s vremenom 58.99.

I naša štafeta juniorki u sastavu Lucija Šulenta, Lucija Obrovac, Marta Milinović i Ana Pećnjak osvojila je treće mjesto u disciplini 4 x 100 m slobodno s vremenom 3:56.24.

Posljednji dan natjecanja ponovno su "padale" medalje - na 100 m slobodno slavila je Lucija Šulenta koja je u kategoriji juniorki, mlađih seniorki i apsolutnoj kategoriji osvojila drugo mjesto isplivavši vrijeme od 57.20.

Do još jednog zlatnog odličja došao je Nikola Obrovac u disciplini 100 m prsno - isplivao je vrijeme od 59.93 i tako bio najbolji u kategoriji mlađih seniora i u apsolutnoj kategoriji.

U disciplini 200 m mješovito Dino Knežević s vremenom 2:05.24 osvojio je drugo mjesto u apsolutnoj kategoriji, dok je u kategoriji mlađih seniora bio prvi.

Na postolje se ponovno popela Klara Bošnjak - na 800 m slobodno osvojila je prvo mjesto u kategoriji mlađih juniora i tako s vremenom 8:56.16 postavila novi kadetski rekord Hrvatske! U kategoriji juniorki, mlađih seniorki i seniorki došla je do trećeg mjesta.

Posljednja je slavila muška štafeta u sastavu Jakša Gabrić, Patrik Kramarić, Nikola Obrovac i Luka Sever, koja je u disciplini 4 x 100 m mješovito u apsolutnoj kategoriji osvojila drugo mjesto s vremenom 3:42.02.

Inače, po uspješnosti klubova plivači PK Medveščak nakon drugog dana natjecanja zauzeli su treće mjesto s ukupnim zbrojem bodova 687.5, dok su plivačice šeste s 491 bodom!