PRVENSTVO HRVATSKE U ZNAKU NOVOG REKORDA KLARE BOŠNJAK

Natjecanje je u organizaciji Hrvatskog plivačkog saveza održano od 29. srpnja do 1. kolovoza.

Natjecalo se 310 natjecatelja iz 33 hrvatska plivačka kluba, a od toga i 14 plivača te osam plivačica PK Medveščak s ukupno 75 nastupa.

Prvog dana natjecanja slavile su Paula Lončarević i Klara Bošnjak u disciplini 200 m slobodno – Paula je u kategoriji juniorki i mlađih juniorki bila druga s vremenom 2:07.15, a Klara treća s rezultatom 2:07.53.

Na 800 m slobodno Klara je osvojila prvo mjesto u kategoriji mlađih juniorki, juniorki i mlađih seniorki i to s vremenom 8:54.91, a već drugog dana natjecanja popela se na najviše postolje i na 400 m mješovito u kategoriji mlađih juniorki s rezultatom 5:10.22, dok je u kategoriji juniorki i mlađih seniorki bila treća. seU istoj je disciplini i Tin Gnjatović u kategoriji mlađih juniora osvojio treće mjesto s vremenom 4:44.64.

Štafeta 4x200 m slobodno u sastavu Klara Bošnjak, Tea Trišović, Ida Tušek i Paula Lončarević s rezultatom 8:52.16 osvojila je drugo mjesto u kategoriji juniorki, dok su plivači Cvjetićanin, Frketić, Barić i Davidović u istoj disciplini u kategoriji mlađih juniora došli do trećeg mjesta.

Treći dan natjecanja otvorila je drugim mjestom na 50 m leđno u kategoriji seniora Lucija Šulenta s vremenom 30.40, dok je Roko Medanić u kategoriji juniora zauzeo treće mjesto s rezultatom 28.19.

Andrej Tošanović bio je najbrži na 100 m prsno u kategoriji mlađih juniora te treći u kategoriji juniora, a Klara Bošnjak se pobrinula za svoj novi rekord u samo nekoliko dana. Naime, nakon što je na Europskom olimpijskom festivalu mladih (EYOF) u Bakuu u Azerbajdžanu prošlog tjedna postavila novi mlađejuniorski, juniorski i mlađeseniorski rekord Hrvatske na 800 m slobodno, sada je na 1500 m slobodno isplivala vrijeme 16:58.86 i tako postala vlasnica još jednog novog mlađejuniorskog, juniorskog i mlađeseniorskog rekorda Hrvatske.

Štafetu 4x100 m slobodno plivali su Roko Medanić, Paolo Ormuž, Tin Gnjatović i Martin Bučić te su u kategoriji juniora zauzeli drugo mjesto s rezultatom 3:35.00.

Posljednji dan natjecanja novim prvim mjestom zaokružila je Klara Bošnjak – slavila je u kategoriji mlađih seniorki, juniorki i mlađih juniorki na 400 m slobodno s rezultatom 4:22.83, dok je Paula Lončarević u kategoriji mlađih juniorki zauzela drugo mjesto s vremenom 4:34.34.

Paula je treće mjesto osvojila i na 100 m slobodno u kategoriji mlađih juniora s vremenom 59.67, a za kraj natjecanja istaknuli su se s po još jednom broncom Roko Medanić na 100 m leđno s vremenom 59.53 u kategoriji juniora i Andrej Tošanović na 200 m prsno s vremenom 2:27.24 u kategoriji mlađih juniora.

Inače po zbroju bodova PK Medveščak je na trećem mjestu uspješnosti klubova natjecanja sa 613 bodova kada je riječ o plivačima, dok su plivačice ostvarile ukupno 579 bodova i tako dovele klub do šestog mjesta.