PRVENSTVO HRVATSKE ZA DOBNE SKUPINE

Od 26. do 29. srpnja na bazenu Svetice održano je Prvenstvo Hrvatske u plivanju za dobne skupine.

Plivački klub Medveščak predstavilo je ukupno 19 natjecatelja - 8 plivačica i 11 plivača, od 315 natjecatelja iz 33 hrvatska plivačka kluba, koliko ih sudjeluje na natjecanju.

Već prvi dan natjecanja izdvojila su se dva imena po uspjesima. Nikola Miljenić je na 50 m leptir u kategoriji mlađih seniora i apsolutnoj kateogriji osvojio drugo mjesto s vremenom od 24.37.

Senzacionalan uspjeh ostvarila je i Klara Bošnjak koja je na 800 m slobodno zauzela prvo mjesto u mlađoj juniorskoj, juniorskoj, mlađoj seniorskoj i seniorskoj kategoriji i tako postavila novi mlađi juniorski rekord Hrvatske koji sada iznosi 9:02.44.

Drugi dan natjecanja Lucija Šulenta je u disciplini 200 m leđno osvojila prvo mjesto u juniorskoj te treće mjesto u mlađoj seniorskoj i seniorskoj kategoriji s rezultatom 2:24.99.

Lucija je i trećeg dana slavila na 50 m leđno kada je osvojila prvo mjesto u juniorskoj, mlađoj seniorskoj i apsolutnoj kategoriji s vremenom od 29.89. U istoj disciplini Kristian Komlenić je u apsolutnoj kategoriji bio drugi s rezultatom od 26.42.

U svojoj najjačoj disciplini, 1500 m slobodno, Klara Bošnjak je ponovno pokazala izvrsnu formu te je s vremenom od 17:20.39 osvojila prvo mjesto u mlađoj juniorskoj, juniorskoj, mlađoj seniroskoj i seniorskoj kategoriji.

Štafeta 4 x 100 m slobodno u sastavu Josip Budimski, Kristian Komlenić, Ivan Biondić i Luka Sudarević osvojili su drugo mjesto s rezultatom od 3:32.25.

Posljednji dan natjecanja muško-ženska štafeta 4 x 100 m slobodno u sastavu Kristian Komlenić, Luka Sudarević, Lucija Šulenta i Vlatka Trputec osvojili su treće mjesto s vremenom od 3:50.04.

Na 400 m slobodno Klara Bošnjak je s vremenom 4:31.49 u kategoriji juniorki bila druga, a prva u kategoriji mlađih juniorki.

U disciplini 100 m leđno Lucija Šulenta isplivala je vrijeme od 1:05.80 i tako bila druga u kategoriji seniroki i mlađih seniorki te prva u kategoriji juniorki.

Kod plivača u istoj disciplini Kristian Komlenić je s vremenom od 56.19 bio drugi u kategoriji seniora, a u kategoriji mlađih juniora Roko Medanić je s vremenom od 1:01.26 zauzeo treće mjesto.

Za sam kraj natjecanja ženska štafeta u sastavu Lucija Šulenta, Magdalena Volar, Viva Kovač i Vlatka Trputec na 4 x 100 m u kategoriji seniora osvojila je treće mjesto s vremenom 4:39.47, dok je isto mjesto u istoj disciplini osvojila i muška štafeta u sastavu Roko Medanić, Filip Grbić, Tin Gnjatović i Martin Bučić u kategoriji mlađih juniora i to s vremenom od 4:07.37.