Regionalno prvenstvo Hrvatske za početnike Regije 3 plivalo se 17. i 18. veljače na 25-metarskom bazenu PVC Mladost.

Na natjecanju je sudjelovalo ukupno 29 plivačica i plivača PK Medveščak, koji su, iako početnici, već ostvarili sjajne rezultate.

U prvom dijelu natjecanja slavila je Andrea Žubi na 50 m slobodno koja je s vremenom 37.02 osvojila prvo mjesto. U istoj disciplini najbolji je bio i Damjan Kruc s vremenom 35.10.

Na 100 m mješovito ponovno je najbolja bila Andrea Žubi koja je isplivala vrijeme od 1:36.00, dok je treće mjesto osvojila Tara Jelačić, kojoj je za tu dionicu trebalo 1:38.91. U istoj disciplini među plivačima se istaknuo Tin Vinković Šatara, koji je s vremenom 1:30.55 osvojio prvo mjesto.

Po jednu zlatnu medalju osvojili su u disciplini 50 m leptir Tara Jelačić, koja je tu dionicu isplivala za 45.89 te Damjan Kruc kojem je do prvog mjesta trebalo 39.41.

Na kraju prvog dijela na 4x100 m slobodno razloga za slavlje imala je i muška štafeta u sastavu Matteo Stjepan Deswarte, Damjan Kruc, Jan Smoljan i Tin Vinković Šatara. Plivači su osvojili drugo mjesto isplivavši vrijeme od 5:38.67.

U drugom dijelu natjecanja na 100 m slobodno do svoje treće zlatne medalje došla je Andrea Žubi s vremenom 1:25.98, dok je Tara Jelačić u istoj disciplini osvojila još jednu broncu s vremenom 1:33.91, a treći je u istoj disciplini s vremenom 1:21.66 bio Tin Vinković Šatara.

U disciplini 50 m leđno Zvonimir Matković osvojio je drugo mjesto isplivavši vrijeme od 40.96, dok je na 100 m prsno ponovno najbrža bila Andrea Žubi s vremenom 1:44.97. Među plivačima u istoj su disciplini slavila dva Medveščakovca - Tin Vinković Šatara bio je prvi s vremenom 1:40.87, a nešto sporiji s vremenom 1:41.22 bio je Matteo Stjepan Deswarte, koji je tako zauzeo drugo mjesto.

U štafeti na 4x50 m mješovito slavile su plivačice u sastavu Andrea Žubi, Leonarda Ivšac, Tara Jelačić i Ema Balaban, koje su s vremenom 3:23.09 zauzele treće mjesto, dok su dečki Zvonimir Matković, Matteo Stjepan Deswarte, Damjan Kruc i Tin Vinković Šatara u istoj disciplini bili nešto bolji i tako s vremenom 2:46.26 osvojili prvo mjesto.

U posljednjem dijelu natjecanja još jedno odličje otišlo je u ruke Andree Žubi – na 200 m slobodno s vremenom 3:08.85 zauzela je prvo mjesto, a u istoj disciplini na postolje su se penjali i Tin Vinković Šatara koji je s vremenom 2:54.71 bio drugi te Damjan Kruc koji je s vremenom 2:57.68.

I u disciplini 50 m prsno naši su natjecatelji pokazali dominaciju. Žubi je tako s vremenom 49.22 bila najbrža među plivačicama, dok je Deswarte isti rezultat ostvario među plivačima s vremenom 44.52, a iza njega drugo je mjesto s vremenom 46.24 osvojio Šatara.

Slavilo se i na 100 m leđno, gdje je s vremenom 1:40.64 Tara Jelačić bila najbolja, dok su dečki Tin Vinković Šatara, Matteo Stjepan Deswarte, Jan Smoljan i Damjan Kruc u štafeti za sam kraj natjecanja u disciplini 4x50 m slobodno s vremenom 2:28.64 osvojili prvo mjesto.

Prema ukupnom zbroju bodova od 2549 (od čega su plivači ostvarili 1794, a plivačice 755) PK Medveščak je u ekipnom poretku osvojio drugo mjesto! Čestitke svim našim plivačicama i plivačima!