Regionalno prvenstvo Hrvatske u plivanju održano je proteklog vikenda na bazenu Utrine.

Natjecanje Regije 3 za mlađe juniore, juniore, mlađe seniore i seniore organizirao je Hrvatski akademski plivački klub Mladost, a priredio Zagrebački plivački savez. U jakoj konkurenciji naši su plivači pokazali izvrsnu formu i ostvarili izvrsne rezultate!

Već u prvoj disciplini – štafeti 4x50 m slobodno, plivačice PK Medveščaka Lucija Šulenta, Gabriela Gavrić, Ira Tušek te Mihaela Gavrić u kategoriji juniorki zauzele su drugo mjesto s vremenom od 1:57.48, dok su u istoj disciplini plivači Teo Kolonić, Ivan Biondić, Josip Budimski i Martin Hrženjak u kategoriji seniora bili treći s rezultatom od 1:37.47.

Na 400 m slobodno Klara Bošnjak isplivala je vrijeme od 4:23.30 i tako u kategoriji mlađih juniorki, juniorki i mlađih seniorki suvereno zauzela prvo mjesto, dok je u kategoriji seniorki bila druga. Paula Lončarević u istoj je disciplini također bila izvrsna s vremenom 4:25.38, što ju je u kategoriji juniorki i mlađih seniorki dovelo do drugog mjesta, a u kategoriji seniorki do trećeg mjesta.

Patrik Kramarić je na 50 m prsno u kategoriji seniora bio najbrži s vremenom od 29.30, a na 50 m leđno u kategoriji juniorki, mlađih seniorki i seniorki najbrža je bila Lucija Šulenta s rezultatom od 29.39. U istoj disciplini među plivačima se istaknuo Roko Medanić koji je s vremenom od 28.34 u kategoriji mlađih juniora i juniora bio drugi, a u kategoriji mlađih seniora treći.

Na 200 m leptir Tea Trišović isplivala je vrijeme od 2:35.51 što ju je u kategoriji mlađih juniorki dovelo do drugog mjesta, dok je u kategoriji juniorki, mlađih seniorki i seniorki bila treća. Matko Davidović je u istoj disciplini isplivao vrijeme od 2:20.50, čime je u kategoriji mlađih juniora zauzeo treće mjesto.

Za kraj prvog dijela natjecanja ponovno je na red došla štafeta – plivalo se 4x200 m slobodno, a plivačice Paula Lončarević, Tea Trišović, Leonarda Vrbat i Klara Bošnjak s rezultatom od 8:48.95 bile su najbolje u kategoriji mlađih juniorki i tako zauzele prvo mjesto. Muška je štafeta u sastavu Roko Medanić, Vid Mihovilović, Paolo Ormuž i Tin Gnjatović s vremenom od 8:14.07 u kategoriji mlađih juniora došla do drugog mjesta, a juniori Luka Frketić, Petar Barić, Luka Smodila i Matko Davidović istu su dionicu isplivali za 8:35.85 čime su također zauzeli drugo mjesto.

Drugi dio natjecanja ponovno je počeo sa štafetom, ovaj put plivalo se 4x50 m mješovito, a plivači Teo Kolonić, Patrik Kramarić, Josip Budimski i Ivan Biondić zajedničkim su snagama isplivali 1:46.33 i tako osvojili treće mjesto.

Na 400 m mješovito Tea Trišović isplivala je vrijeme od 5:14.47 i tako u kategoriji mlađih juniorki zauzela treće mjesto, dok je Vid Mihovilović isplivao vrijeme od 4:43.31 što je među mlađim juniorima bio najbolji rezultat.

Ivan Biondić osvojio je treće mjesto na 100 m leptir u kategoriji seniora s rezultatom 58.46, a Roko Medanić je na 50 m slobodno s rezultatom 24.31 u kategoriji mlađih juniora bio prvi, a drugi u kategoriji juniora i mlađih seniora.

Plivačice PK Medveščaka posebno su došle do izražaja u disciplini 200 m slobodno – Paula Lončarević isplivala je vrijeme od 2:04.98 i tako zauzela prvo mjesto u kategoriji mlađih juniorki i juniorki, dok je u kategoriji mlađih seniorki bila druga, a u kategoriji seniorki treća. Klara Bošnjak je s rezultatom od 2:08.84 bila druga u kategoriji mlađih juniorki, a treća u kategoriji juniorki, gdje je Lucija Šulenta bila brža s vremenom od 2:07.03 i tako zauzela drugo mjesto u toj kategoriji i treće mjesto u kategoriji mlađih seniorki.

Na 200 m prsno Luka Smodila isplivao je vrijeme od 2:45.66 i osvojio treće mjesto u kategoriji mlađih juniora.

U disciplini 100 m leđno slavila je Lucija Šulenta, koja je isplivavši vrijeme od 1:02.39 u kategoriji juniorki, mlađih seniorki i seniorki došla do prvog mjesta. Među plivačima u istoj je disciplini senior Teo Kolonić bio treći s rezultatom od 1:02.39.

Ženska štafeta u sastavu Paula Lončarević, Klara Bošnjak, Leonarda Vrbat i Tea Trišović isplivala je 4x100 m slobodno za 4:06.44 i tako zauzela drugo mjesto u kategoriji mlađih juniorki. U kategoriji juniorki Viva Kovač, Gabriela Gavrić, Mihaela Gavrić i Lucija Šulenta isplivale su rezultat od 4:17.97 i tako osvojile prvo mjesto.

Muška štafeta u sastavu Roko Medanić, Paolo Ormuž, Tin Gnjatović i Vid Mihovilović u istoj je disciplini zauzela treće mjesto u kategoriji mlađih juniora i to s vremenom od 3:42.05, kao i juniori Luka Frketić, Petar Barić, Filip Grbić i Matko Davidović, kojima je trebalo 3:57.17.

U posljednjem dijelu natjecanja plivala se disciplina 100 m slobodno na kojoj je Paula Lončarević ostvarila vrijeme od 57.67 i tako u kategoriji mlađih juniorki, juniorki i mlađih seniorki osvojila prvo mjesto, a u kategoriji seniorki drugo, dok je Tea Trišović ostvarila vrijeme od 1:00.53 i tako u kategoriji mlađih juniorki došla do trećeg mjesta.

Na 200 m leđno u kategoriji juniorki, mlađih seniorki i seniorki Lucija Šulenta bila je najbolja s rezultatom od 2:16.95, a najbolji u kategoriji seniora s vremenom 2:09.06 bio je i Teo Kolonić.

U disciplini 100 m prsno Fiilip Grbić isplivao je rezultat od 1:12.77 i tako u kategoriji mlađih juniora zauzeo treće mjesto, dok je u kategoriji seniora treće mjesto osvojio i Patrik Kramarić, s vremenom od 1:05.97.

Martin Hrženjak na 50 m leptir isplivao je rezultat od 26.74 i tako u kategoriji mlađih seniora zauzeo treću poziciju.

Klara Bošnjak ponovno se popela na najviše postolje i to u disciplini - 800 m slobodno - s vremenom od 8:53.11 bila je najbolja u kategoriji mlađih juniorki, juniorki, mlađih seniorki i seniorki. Paula Lončarević bila joj je odmah za petama s vremenom od 9:08.78, s kojim je u kategoriji mlađih juniorki zauzela drugo mjesto, a u kategoriji juniorki treće.

U završnom dijelu natjecanja na raspored su ponovno došle štafete, tako je na 4x100 mješovito ženska štafeta u sastavu Paula Lončarević, Mihaela Gavrić, Tea Trišović i Klara Bošnjak došla do trećeg mjesta u kategoriji mlađih juniorki s rezultatom od 4:40.69, dok su juniorke Lucija Šulenta, Viva Kovač, Ira Tušek i Leonarda Vrbat bile prve s vremenom 4:45.55.

Muška štafeta u sastavu Roko Medanić, Filip Grbić, Tin Gnjatović i Paolo Ormuž u kategoriji mlađih juniora osvojila je treće mjesto s vremenom od 4:11.54, kao i juniori u sastavu Luka Frketić, Luka Smodila, Matko Davidović i Petar Barić, koji su ostvarili rezultat od 4:26.59.

Još jednom čestitke svim našim plivačicama i plivačima na ostvarenim rezultatima!