Regionalno prvenstvo Hrvatske Regije 3 za kategorije mlađih juniora, juniora, mlađih seniora i seniora u organizaciji Zagrebačkog plivačkog saveza održano je posljednjeg vikenda u studenom na bazenu Utrina.

Među nekoliko stotina plivačica i plivača iz 6 gradskih klubova, na natjecanju je sudjelovalo i ukupno 20 natjecatelja PK Medveščak, koji su došli do zavidnog broja medalja – osvojili su ukupno 41 odličje, 10 zlatnih, 20 srebrnih i 11 brončanih.

Prvi dio natjecanja otvorila je štafeta 4x50 m slobodno, a naše juniorke Ana Pećnjak, Lucija Obrovac, Marta Milinović i Lucija Šulenta zajedničkim su snagama s vremenom 1:49.56 došle do zlatnog odličja, dok su u istoj disciplini naši plivači Patrik Kramarić, Nikola Obrovac, Luka Sever i Ivan Biondić u kategoriji seniora osvojili srebro s vremenom 1:33.08.

Na 400 m slobodno u kategoriji mlađih juniora Martin Bučić je s vremenom 4:18.12 bio treći, dok je na 50 m prsno naš proslavljeni Nikola Obrovac u kategoriji mlađih seniora i seniora bio najbolji s vremenom 27.93 i tako došao do zlatne medalje.

Na 50 m leđno slavila je Lucija Šulenta koja je isplivavši vrijeme od 29.74 u kategoriji juniorki i mlađih seniorki bila druga, a u kategoriji seniorki treća. U istoj disciplini Josip Budimski u kategoriji mlađih seniora osvojio je 3. mjesto, s vremenom 27.89.

U disciplini 100 m mješovito u kategoriji seniora treći je bio Ivan Biondić koji je isplivao 59.27, dok je u disciplini 200 m leptir Viva Kovač s vremenom 2:35.72 u kategoriji juniorki, mlađih seniorki i seniorki bila druga.

Drugi dio natjecanja ponovno je otvorila štafeta – na 4x50 mješovito naši seniori Josip Budimski, Nikola Obrovac, Patrik Kramarić, Ivan Biondić s vremenom 1:42.57 osvojili su zlatno odličje.

Do srebra je na 200 m slobodno s vremenom 2:13.24 u kategoriji mlađih juniorki došla Vlatka Trputec, a na 50 m slobodno Lucija Šulenta s vremenom 26.74 došla je do zlata u kategoriji juniorki i mlađih seniorki, dok je u kategoriji seniorki bila druga.

Do još jedne medalje došao je na 50 m slobodno Martin Bučić - bio je drugi u kategoriji mlađih juniora i juniora, isplivavši vrijeme od 24.89, dok je u istoj disciplini i do istog postolja u kategoriji mlađih seniora došao Josip Budimsk s vremenom 24.28, a do trećeg mjesta u kategoriji seniora Ivan Biondić s vremenom 23.57.

Na 200 m prsno broncu je s vremenom 2:27.40 u kategoriji mlađih seniora osvojio Luka Dodlek, a zlato s vremenom 2:20.93 u kategoriji seniora Patrik Kramarić.

Na postolje se ponovno popela Lucija Šulenta koja je na 100 m leđno u kategoriji juniorki, mlađih seniorki i seniorki bila druga, isplivavši vrijeme od 1:02.92.

Kako je i započeo, prvi dan natjecanja završio je štafetom - na 4x100 m slobodno juniorke Ana Pećnjak, Lucija Obrovac, Marta Milinović i Lucija Šulenta osvojile su srebro s vremenom 3:59.85.

Drugi dan natjecanja otvoren je disciplinom 100 m slobodno gdje je Vlatka Trputec u kategoriji mlađih juniorki isplivala treće najbolje vrijeme - 1:01.62. U istoj disciplini Lucija Šulenta bila je druga u kategoriji juniorki i mlađih seniorki te treća u kategoriji seniorki, s vremenom 57.88.

U istoj disciplini, među plivačima, u kategoriji mlađih juniora srebrni je s vremenom 53.97 bio Martin Bučić, dok je u kategoriji juniora bio treći, a u kategoriji mlađih seniora do srebra je došao Josip Budimski isplivavši vrijeme od 52.60.

Na 100 m prsno u kategorijama mlađi seniori i seniori Nikola Obrovac osvojio je još jednu zlatnu medalju za najbrže vrijeme od 1:01.09. U disciplini 50 m leptir do srebrnog odličja u kategoriji juniora došao je Nikola Maras, s vremenom 28.21, dok je Josip Budimski s vremenom 26.47 u kategoriji mlađih seniora bio drugi, a u kategoriji seniora treći.

Maja Mavračić brončanu je medalju osvojila u disciplini 800 m slobodno, s vremenom od 9:58.86, u kategoriji mlađih seniorki.

Za kraj medaljama bogatog prvenstva naše su juniorke Lucija Šulenta, Magdalena Volar, Tea Trišović i Ana Pećnjak ponovno došle do zlata, ovaj put u štafeti 4x100 m mješovito s vremenom 4:29.93, a u istoj disciplini slavili su i plivači - Josip Budimski, Patrik Kramarić, Nikola Obrovac, Ivan Biondić zlato su osvojili u kategoriji seniora isplivavši vrijeme od 3:49.45.