REGIONALNO PRVENSTVO HRVATSKE KAO POSLJEDNJA PROVJERA PRIJE PH

Na zagrebačkim je Utrinama 21. i 22. studenog održano Regionalno prvenstvo Hrvatske za Regiju 3.

Natjecanje za kategoriju seniora, mlađih seniora, juniora, mlađih juniora, priredio je Zagrebački plivački savez. Plivačicama i plivačima poslužilo je kao posljednja provjera i isplivavanje normi prije Prvenstva Hrvatske.

U prvom dijelu natjecanja na 50 m slobodno, Nikola Miljenić osvojio je drugo mjesto u kategoriji seniora (23.24), dok su u kategoriji juniorki Paula Lončarević (27.64) i Tesa Novak (27.76) zauzele drugo, odn. treće mjesto. U kategoriji mlađih seniorki Ana Pećnjak bila je druga (27.36), a Paula Lončarević treća, dok je u kategoriji seniorki Ana Pećnjak osvojila treće mjesto. Na 400 m slobodno Klara Bošnjak je među juniorkama i mlađim seniorkama bila najbrža (4:22.23), dok je s tim rezultatom u kategoriji seniorki zauzela drugo mjesto.

U drugom dijelu natjecanja Matko Davidović je u disciplini 50 m leptir isplivao treće mjesto u kategoriji mlađih juniora (27.26), dok je u kategoriji seniora Nikola Miljenić osvojio prvo mjesto (24.01). Na 100 m slobodno Tesa Novak je u kategoriji juniorki i mlađih seniorki bila treća (58.83).

Drugi dan natjecanja donio je još neka odličja – tako je Duje Franić na 100 m mješovito u kategoriji mlađih seniora osvojio prvo mjesto (59.40), a u kategoriji seniora bio je drugi. Na 100 m prsno Andrej Tošanović je u kategoriji juniora, mlađih seniora i seniora bio drugi (1:05.82). U disciplini 200 m slobodno, u kategoriji juniorki, mlađih seniorki i seniorki Tesa Novak bila je druga (2:05.89), a Klara Bošnjak treća (2:07.59). Na 200 m leptir Klara Bošnjak je bila druga (2:23.52) u kategoriji juniorki i mlađih seniorki te treća u kategoriji seniorki.

Svim našim plivačicama i plivačima, kao i trenerima PK medveščak čestita na ostvarenim rezultatima!