Regionalno prvenstvo Hrvatske za kadete i mlađe kadete Regije 3 održava se ovog vikenda na bazenu u zagrebačkim Utrinama.

PK Medveščak predstavlja ukupno 33 plivačice i plivača, a neki od njih na samom početku 2018. godine pokazuju izvrsnu razinu pripremljenosti, što potvrđuju i brojne osvojene medalje.

U disciplini 400 m slobodno kadetkinja Nina Frengeš tako je došla do bronce, isplivavši vrijeme od 4:51.22. Iduća na postolju bila je mlađa kadetkinja Lucija Brkičić koja je u istoj disciplini došla do srebra s vremenom 5:31.78.

Izvrsnu formu i na ovom natjecanju pokazao je Tin Gnjatović kojem je u kategoriji kadeta u disciplini 400 m slobodno trebalo 4:19.18 do zlata.

Slavila je i štafeta 4x100 m slobodno u sastavu kadeta Sibe Zaninović, Luka Smodila, Matko Davidović, Tin Gnjatović koji su do trećeg mjesta došli s vremenom 4:01.66.

U drugom dijelu natjecanja Nina Frengeš došla je do još jedne medalje, ovaj put srebrne i to u kategoriji kadetkinja, u disciplini 100 m slobodno s vremenom od 1:04.74 dok je u istoj disciplini i s istim odličjem slavio i mlađi kadet Pablo Benko s vremenom 1:05.25

Na 200 m leptir dva su se kadeta PK Medveščaka našla zajedno na postolju – Tin Gnjatović je isplivavši vrijeme od 2:19.78 došao do prvog mjesta, dok je Matko Davidović s vremenom od 2:29.72 došao do trećeg mjesta.

U posljednjem dijelu natjecanja ponovno su se istaknuli Lucija Brkičić i Tin Gnjatović.  Naša je mlađa kadetkinja u disciplini 200 m slobodno s vremenom od 2:38.00 došla do drugog mjesta, dok je kadet Gnjatović u istoj disciplini s vremenom 2:01.39 bio najbrži i osvojio prvo mjesto.

Svim natjecateljima koji su i ovaj put dali sve od sebe iskrene čestitke!