REPREZENTACIJA NA EUROPSKOM PRVENSTVU U KOPENHAGENU

Hrvatska plivačka reprezentacija u kojoj je i naš najtrofejniji plivač Nikola Obrovac, zajedno s glavnim trenerom Domagojem Zajecom, od 11. do 17. prosinca 2017. godine sudjeluje na Europskom prvenstvu u danskom Kopenhagenu.

Nakon prve utrke u utorak, 13. prosinca, i njegove najjače discipline, 50 m prsno Nikola Obrovac zauzeo je 26. mjesto isplivavši vrijeme od 27.11, što je ne samo njegov najbolji rezultat, nego je time srušio i mlađi seniorski rekord Hrvatske!

Nažalost, svega 30 stotinki nedostajalo je za polufinale!

U petak, 15. prosinca i disciplini 100 m prsno Obrovac je zauzeo 31. mjesto s vremenom 59.32, svega 4 stotinke manje od mlađeg seniorskog rekorda!

Inače, na Europsko je prvenstvo u Kopenhagenu Hrvatski plivački savez pozvao ukupno šest plivača, među kojima su uz našeg Obrovca i Mislav Sever (PCO), Anton Lončar (PCO), Filip Zelića (MZ), Matea Samardžić (MS) i Lorena Jerebić (ZPK), a prat ih treneri Lovrenco Franičević i Domagoj Zajec.

Spomenimo i da je u finalnoj utrci na 200m leđno, Anton Lončar zauzeo 5.mjesto s novim osobnim rekordom u vremenu 1:51.67.

04.
tra

24. „VELIKA NAGRADA PKSJ“ 2024.

news image

U subotu 20. travnja održano je 24. izdanje plivačkog natjecanja „Velika nagrada PKSJ“ u organizaciji…