REZULTATI NAŠIH PLIVAČA NA VELIKIM NATJECANJIMA

Pojedine plivačice i plivači PK Medveščak imali su itekako uzbudljivo ljeto.

Naime, nakon nekoliko većih domaćih natjecanja u lipnju, kroz srpanj i kolovoz plivali su velikim međunarodnim bazenima.

Roko Krpina je od 4. do 9. srpnja kao jedini iz našeg kluba nastupao na Europskom juniorskom prvenstvu u Beogradu. Vratio se s Europskog juniorskog prvenstva s novim velikim iskustvom i nekoliko odličnih rezultata: na 1500 m slobodno bio je 26.; na 400 m mješovito zauzeo je 22. mjesto; a na 400 m slobodno otplivao je svoj najbolji rezultat i bio ukupno 36.

Jedina plivačica među našim natjecateljima bila je Klara Bošnjak, koja je na Svjetskom prvenstvu na 5 km osvojila 43. mjesto. Nakon prvog kruga bila je 27., a u jednom trenutku i vodeća u grupi. Dala je sve od sebe i odmjerila snage s puno iskusnijim plivačicama od sebe, na svom trećem maratonu u karijeri.

Nikola Miljenić trebao je nastupiti na Svjetskom prvenstvu koje se od 14. do 30. srpnja održavalo u japanskoj Fukuoki i plivati 50 i 100 m slobodno te 50 m leptir i 50 m leđno. Međutim, zbog izenadnog operativnog zahvata na kojem je završio samo noć prije predviđenog putovanja, većina disciplina morala je biti otkazana. Iako je bilo neizvjesno do samog kraja, Nikola je uz podršku sponzora Janafa ipak stigao na posljednji dio natjecanja te nastupao na disciplini 50 slobodno, disciplini u kojoj nastupa najveći broj plivača. U konačnici je s hrabrim nastupom i vremenom 22.61 zauzeo 45. mjesto.

Krajem srpnja održan je EYOF (European Youth Olympic Festival) na kojem je nastupao naš Matteo Stjepan Deswarte, a plivao je discipline 100 i 200 m prsno. Konkretniji rezultat ostvario je na 100 m prsno (1.06.35), što mu je ujedno i novi osobni rekord koji ga je ujedno doveo u polufinale.

Posljednji na velikim međunarodnim natjecanjima bio je Luka Cvetko koji je nastupao na Europskom prvenstvu do 23 godine, koje se održalo u irskom Dublinu od 9. do 14. kolovoza. Plivao je 50 i 100 m slobodno te je u obje discipline osvojio 24. mjesto.

Čestitke svim našim natjecateljima, njihovim trenericama i trenerima na odličnom, radnom ljetu i puno sreće svima u nadolazećoj sezoni!

04.
tra

24. „VELIKA NAGRADA PKSJ“ 2024.

news image

U subotu 20. travnja održano je 24. izdanje plivačkog natjecanja „Velika nagrada PKSJ“ u organizaciji…