U RIJECI ODRŽAN MITING VICTORIA-PRIMORJE

14. Međunarodni plivački miting Grand Prix Victoria-Primorje održan je 18. i 19. ožujka na Bazenima Kantrida u Rijeci.

U dva dana natjecanja nastupilo je više od 700 plivačica i plivača Hrvatske, Slovenije, Italije, Austrije, Bosne i Hercegovine i Ukrajine, a PK Medveščak predstavljalo je njih 31.

A finale plivalo je 10 najbržih po isplivanim vremenima – u apsolutnoj kategoriji, B finale je bilo otvoreno za nastup najboljih juniora i mlađih juniora, dok je C finale bilo rezervirano samo za najbolje mlađe juniore.

Od ukupno 17 naših plivača, najiskusniji među njima, Nikola Miljenić osvojio je dva srebrna odličja - na 100 i 50 m slobodno u apsolutnoj kategoriji. U kategoriji ml. juniora Matteo Stjepan Deswarte osvojio je prvo mjesto na 100 i 50 m prsno te drugo mjesto na 200 m prsno, a u kategoriji juniora Roko Krpina osvojio je dvije bronce za rezultat na 400 m mješovito i na 1500 m slobodno

Među 14 plivačica Sara Marković se u kategoriji ml. juniorki istaknula zlatnim odličjem na 400 m mješovito te dvjema broncama na 100 m prsno i 200 m mješovito.

Natjecanje je treća ovosezonska postaja HPS Grand Prix sustava natjecanja te izvrsna stanica za provjeru stanja naših natjecatelja s obzirom na predstojeći pojačan ritam natjecanja. Naši treneri Nikolina Gudiček, Marko Lovrečić i Domagoj Zajec zadovoljni su viđenim nastupima u Rijeci i svim postignutim rezultatima.