9. PLIVAČKI MITING SVETI NIKOLA

Plivački klub Barok 7. i 8. prosinca, povodom Dana grada Varaždina i blagdana Sv. Nikole, organizirao je 9. međunarodni plivački miting Sveti Nikola.

Natjecanje je obuhvatilo uzrast kadeta i mlađih kadeta, a na njemu je sudjelovalo preko 300 natjecatelja od toga 30 Medveščakovih koji su se iz Varaždina vratili s vrećom punom odličja.

U nastavku donosimo najvažnije rezultate naših plivačica i plivača po disciplinama:

U disciplini 50 m slobodno Ema Balaban je u kategoriji D osvojila prvo mjesto (35.51), a od plivača u istoj je disciplini prvo mjesto zauzeo Matteo Stjepan Deswarte (29.65).

Na 100 m slobodno prvo mjesto (1:25.99) u kategoriji D osvojila je Ema Balaban, a u kategoriji C s prvim mjestom slavila je Andrea Žubi (1:20.48)

U disciplini 100 m leđno Roko Krpina je u kategoriji A bio prvi (1:06.56), u kategoriji C na postolje su se popeli Fran Čavar, koji je osvojio prvo mjesto (1:16.03), Zvonimir Matković s drugim mjestom (1:16.80), Jan Smoljan s trećim mjestom (1:21.06), a u kategoriji D drugi je bio Roko Miletić (1:22.06) i treći Bruno Bareta (1:24.94).

Na 50 m leptir u kategoriji C Andrea Žubi bila je prva (35.62), a Leonarda Ivšac treća (40.23), dok je u kategoriji D dugo mjesto osvojila Dora Stipić (50.85). Među plivačima u kategoriji C Fran Čavar osvojio je prvo mjesto (32.89), a Matteo Stjepan Deswarte (34.19). U kategoriji D Pjero Urlić je osvojio drugo mjesto (40.69), a Roko Miletić treće (41.51).

Za kraj prvog dana natjecanja na 400 m mješovito u kategoriji A prvo je mjesto osvojio Roko Krpina (4:58.47).

U drugom dijelu natjecanja na 200 m mješovito u kategoriji C Andrea Žubi došla je do prvog mjesta (2:54.83), a među plivačima u kategoriji C Zvonimir Matković bio je drugi (2:52.63).

Na 100 m prsno u kategoriji B Nina Krpina osvojila je treće mjesto (1:28.54), u kategoriji D Ema Balaban bila je druga (1:45.91), među plivačima u kategoriji C prvo mjesto osvojio je Matteo Stjepan Deswarte (1:19.90), a treće mjesto Stjepan Jurić (1:34.97), dok je u kategoriji D treći bio Filip Daidžić (1:40.12).

U disciplini 200 m leptir u kategoriji A Roko Krpina osvojio je prvo mjesto (2:24.33).

Na 50 m leđno u kategoriji D Ema Balaban bila je prva (41.29), a među plivačima u kategoriji C Fran Čavar bio je drugi (35.56), a Zvonimir Matković treći (36.21). U kategoriji D Roko Miletić bio je drugi (38.48).

Posljednji dio natjecanja na 100 m slobodno u kategoriji C Andrea Žubi bila je prva (1:09.22), a među plivačima prvo je mjesto u istoj kategoriji zauzeo Matteo Stjepan Deswarte (1:05.49), a u D kategoriji drugo je mjesto pripalo Roku Miletiću (1:12.96).

Na 50 m prsno u kategoriji C Andrea Žubi osvojila je još jedno zlatno odličje (41.41), a u D kategoriji Roko Miletić bio je prvi (47.62) i Vito Dediol treći (49.71).

U disciplini 100 m leptir u kategoriji D Dora Stipić osvojila je prvo mjesto (1:51.44), a među plivačima u kategoriji C Matteo Stjepan Deswarte osvojio je drugo mjesto (1:17.47).

Na 400 m slobodno Leonarda Ivšac u kategoriji C bila je treća (5:55.30), u kategoriji D Ema Balaban bila je prva (6:09.00), a među plivačima u kategoriji C Fran Čavar je osvojio drugo mjesto (5:05.80).

Čestitke našim natjecateljima na sjajnim rezultatima!