PLIVAČKI MITING VICTORIA - PRIMORJE

10. međunarodni plivački miting "Victoria - Primorje", ovogodišnje treće natjecanje iz serije HPS GrandPrix sustava natjecanja, okupilo je ovog vikenda na Kantridi više od 500 natjecatelja iz Velike Britanije, Italije, Slovenije, Bosne i Hercegovine

Boje PK Medveščak u Rijeci je branilo ukupno 19 natjecatelja – 11 plivačica i 8 plivača.

Prve medalje osvojili su na 50 m prsno u apsolutnoj kategoriji Nikola Obrovac i Patrik Kramarić. Obrovac je s vremenom 28.11 došao do prvog mjesta, a Kramarić je s 29.37 zauzeo drugo mjesto. Ovom je utrkom na 50 prsno s vremenom 28:11 Obrovac izborio normu za Europsko seniorsko prvenstvo ovog ljeta u Glasgowu.

Lucija Šulenta osvojila je prvo mjesto na 50 m leđno u juniorskoj i apsolutnoj kategoriji, isplivavši vrijeme od 29.68.

Na 800 m slobodno Klara Bošnjak isplivala je vrijeme od 9:09.77 i tako osvojila prvo mjesto, u kategoriji mlađi juniori i tako srušila mlađi juniorski rekord Hrvatske.

U drugom dijelu natjecanja Nikola Obrovac ponovno je slavio u disciplini 100 m prsno u apsolutnoj kategoriji s vremenom 1:03.65.

Lucija Šulenta na 100 m leđno s vremenom 1:04.00 osvojila je prvo mjesto u juniorskoj i apsolutnoj kategoriji. Dobra je vijest da je Šulenta s ovim vremenom izborila normu za Europsko juniorsko prvenstvo!

Klara Bošnjak je u disciplini 400 m slobodno došla do još jednog odličja – s vremenom 4:33.89 bila je druga u mlađoj juniorskoj kategoriji.

Na kraju natjecanja u zbroju dva najbolja rezultata Nikola Obrovac ostvario je 1583 boda i tako osvojio treće mjesto u seniorskoj kategoriji.