ZAVRŠEN MEĐUNARODNI MITING GP VICTORIA

Na Bazenima Kantrida u Rijeci je 16. i 17. veljače održan GrandPrix „Victoria - Primorje“.

Na 11. po redu međunarodnom plivačkom mitingu „Vicotria - Primorje“, koji je ujedno i treće natjecanje iz HPS Grand Prix sustava natjecanja, ovog vikenda nastupilo je 459 plivačica i plivača iz 55 klubova iz Velike Britanije, Italije, Slovenije, Mađarske, Bosne i Hercegovine i Hrvatske, a Medveščakovu postavu činilo je ukupno 15 plivača i osam plivačica.

Već sam početak natjecanja obilježila je na kvalifikacijama Klara Bošnjak, koja je na 800 m slobodno postavila novi mlađe seniorski, juniorski i mlađe juniorski rekord Hrvatske, koji sada iznosi 8:57.23! U finalima taj ju je rezultat doveo do prvog mjesta, dok je Paula Lončarević bila treća.

Klara je u kategoriji mlađih juniora i na 200 m slobodno isplivala najbolji rezultat od 2:06.98 i tako osvojila još zlatno odličje, dok je Paula Lončarević s rezultatom 2:07.10 osvojila srebro.

Na 50 m prsno u apsolutnoj kategoriji najbolji je bio Nikola Obrovac s vremenom 28.57, dok je na 100 m leđno treće mjesto s vremenom 1:01.21 u kategoriji juniora osvojio Roko Medanić.

Lucija Šulenta u apsolutnoj kategoriji u disciplini 200 m leđno isplivala je rezultat od 2:24.40 i tako osvojila brončano odličje.

U nastavku natjecanja u nedjelju, Paula Lončarević je u kategoriji mlađih juniora na 100 m slobodno osvojila drugo mjesto s rezultatom 59.48.

Na 100 m prsno ponovno je dominirao Nikola Obrovac, koji je u apsolutnoj kategoriji s vremenom 1:02.78 došao do zlata, a u apsolutnoj kategoriji na 100 m leđno drugo mjesto osvojila je Lucija Šulenta s vremenom 1:05.45.

Za kraj natjecanja ponovno su se istaknule Klara Bošnjak i Paula Lončarević - na 400 m slobodno u mlađoj juniorskoj kategoriji Klara je s vremenom 4:25.41 osvojila prvo mjesto, a Paula s rezultatom 4:39.06 treće mjesto.

U ukupnom poretku HPS GrandPrix-a po zbroju bodova dva rezultata Klara Bošnjak u C kategoriji stigla je do drugog mjesta.

Čestitke svim natjecateljima na ostvarenim rezultatima i trenerima na pruženoj potpori!