REGINOALNO PRVENSTVO ZA POČETNIKE I MLAĐE KADETE

Zagrebački plivački savez proteklog je vikenda priredio Regionalno prvenstvo mlađih kadeta i početnika za Regiju 3, koje je održano na bazenu PVC Mladost.

Više od 500 mladih natjecatelja na ovom je natjecanju pokazalo svoje plivačke vještine, od toga posebno možemo biti ponosni na svih naših 70 plivačica i plivača koji su predstavljali PK Medveščak i za klub osvojili ekipno drugo mjesto, pa istaknimo redom:

Roko Krapina osvojio je treće mjesto u disciplini 400 m slobodno u kategoriji kadeta, isplivavši vrijeme od 5:04.48.

Na 50 m slobodno u kategoriji početnika Andrea Žubi bila je prva, s najbržim vremenom od 35.24, dok je Tara Jelačić s vremenom od 38.90 bila treća. I plivači početnici su u istoj disciplini došli do odličja - Matteo Stjepan Deswarte s vremenom od 33.97 zauzeo je prvo mjesto, a nešto stotinki sporiji bio je Damjan Kruc, koji je s vremenom od 34.47 došao do drugog mjesta.

Deswarte je na 100 m prsno došao do još jednog prvog mjesta, isplivavši vrijeme od 1:35.36.

U disciplini 100 m leđno, u kategoriji početnika Tara Jelačić s vremenom od 1:34.63 zauzela je drugo mjesto, dok su Zvonimir Matković s vremenom od 1:27.11 i Damjan Kruc s vremenom od 1:29.73 bili drugi, odnosno treći.

Za kraj prvog dijela natjecanja u štafeti 4 x 100 m slobodno, početnici u sastavu Andrea Žubi, Ema Balaban, Leonarda Ivšac i Tara Jelačić isplivale su vrijeme od 6:14.94 i tako zauzele drugo mjesto, dok je muška štafeta u sastavu Tin Vinković Šatara, Damjan Kruc, Fran Čavar i Matteo Stjepan Deswarte s vremenom od 5:21.67 zauzela prvo mjesto.

U drugom dijelu prvog dana natjecanja Tara Jelačić je u disciplini 200 m slobodno osvojila treće mjesto s vremenom od 3:14.99, dok je u istoj disciplini Matteo Stjepan Deswarte bio drugi s vremenom od 2:49.49.

Na 50 m prsno Andrea Žubi bila je prva s vremenom od 47.33, a Deswarte je s nešto bržim rezultatom od 45.32 također zauzeo prvu poziciju.

U disciplini 100 m leptir Lucija Brkičić je s vremenom od 1:21.36 došla do trećeg mjesta.

Na 50 m leđno slavile su Andrea Žubi (41.90) i Tara Jelačić (43.81) koje su osvojile prvo odnosno drugo mjesto, a jednako uspješno prošli su i Damjan Kruc (40.01) i Zvonimir Matković (40.19), koji su u istoj disciplini također došli do prvog odnosno drugog mjesta.

Za Medveščakovce je i štafeta 4 x 50 m mješovito bila uspješna – plivačice Andrea Žubi, Leonarda Ivšac, Tara Jelačić i Ema Balaban s rezultatom od 3:00.81 bile su druge, a plivači u sastavu Zvonimir Matković, Matteo Stjepan Deswarte, Damjan Kruc i Tin Vinković Šatara su s rezultatom od 2:45.68 bili prvi.

U posljednjem dijelu natjecanja Matteo Stjepan Deswarte stigao je do još jednog zlatnog odličja na 100 m slobodno koje je isplivao za 1:15.61, dok je Damjan Kruc s vremenom od 1:18.29 došao do bronce.

Na 200 m mješovito u kategoriji početnica Tara Jelačić isplivala je vrijeme od 3:24.51 za drugo mjesto, dok je u kategoriji mlađih kadetkinja Lucija Brkičić bila treća s vremenom od 2:55.83. Među plivačima početnicima Matteo Stjepan Deswarte bio je prvi s vremenom od 3:06.02.

Dvojac Andrea Žubi i Tara Jelačić i u disciplini 50 m leptir zauzele su prvo odnosno drugo mjesto – Žubi je ostvarila rezultat od 41.17, a Jelačić od 42.61, dok je među plivačima Damjan Kruc isplivao vrijeme od 40.84 i tako došao do drugog mjesta.

Na 4 x 50 m slobodno ženska štafeta u sastavu Tara Jelačić, Ema Balaban, Leonarda Ivšac i Andrea Žubi s vremenom od 2:44.87 osvojila je drugo mjesto, a muška štafeta u sastavu Damjan Kruc, Tin Vinković Šatara, Fran Čavar i Matteo Stjepan Deswarte s vremenom od 2:23.36 osvojila je prvo mjesto.

Po ukupno ostvarenim rezultatima plivači PK Medveščak su na natjecanju osvojili prvo mjesto, plivačice treće mjesto, a ukupno po ekipnom poretku PK Medveščak zauzeo je drugo mjesto!