Posljednjeg vikenda u lipnju na Mladosti je održano Regionalno prvenstvo Hrvatske za kategorije kadeta, mlađih juniora, juniora, mlađih seniora.

Na natjecanju je sudjelovalo oko 240 plivačica i plivača iz ukupno osam plivačkih klubova, a PK Medeščak predstavljalo je 37 natjecatelja – od toga 29 plivača i osam plivačica.

Na 200 m slobodno u kategoriji seniora Ivan Biondić je s rezultatom od 1:56.69 došao do drugog mjesta, dok je Tin Gnjatović u istoj disciplini u kategoriji kadeta došao do trećeg mjesta, isplivavši vrijeme od 2:07.97.

Na 50 m leptir Viva Kovač je u kategoriji juniorki osvojila treće mjesto s vremenom od 33.39. U istoj disciplini u kategoriji mlađih seniora i seniora Nikola Miljenić bio je prvi s vremenom od 24.53.

Muško-ženska štafeta na 4x100 m mješovito u sastavu Roko Medanić, Mihaela Gavrić, Tea Trišović i Martin Bučić s vremenom od 4:37.38 došli su do trećeg mjesta.

Na 100 m slobodno u kategoriji mlađih seniora i seniora Nikola Miljenić bio je prvi s rezultatom 51.90, dok je Kristian Komlenić isplivao vrijeme od 52.95 i tako zauzeo treće mjesto u kategoriji seniora. U kategoriji kadeta Tin Gnjatović zauzeo je drugo mjesto s vremenom od 58.43.

U disciplini 50 m prsno Viva Kovač isplivala je vrijeme od 39.83 i tako došla do drugog mjesta, a Nikola Miljenić u kategoriji mlađi seniori i seniori bio je najbrži s vremenom od 27.76.

U svojoj drugoj najjačoj disciplini, 100 m prsno Nikola se ponovno popeo na pobjedničko postolje isplivavši vrijeme od 56.27 u kategoriji mlađih seniora i seniora, dok je među kadetima ponovno bio najuspješniji Tin Gnjatović koji je s vremenom od 1:05.28 zauzeo drugo mjesto.

Na 800 m slobodno s vremenom 9:36.78 u kategoriji mlađih kadeta drugi je bio Petar Barić, a drugo mjesto za kraj prvog dana natjecanja zauzela je i ženska štafeta 4x100 m slobodno u kategoriji juniorki u sastavu Tea Trišović, Viva Kovač, Mihaela Gavrić i Vlatka Trputec, koja je isplivala vrijeme od 4:19.35. Muška štafeta u kategoriji mlađih juniora u sastavu Roko Medanić, Paolo Ormuž, Luka Frketić i Martin Bučić s vremenom od 3:52.50 zauzela je treće mjesto, dok su kadeti u sastavu Petar Barić, Sibe Zaninović, Matko Davidović i Tin Gnjatović isplivali vrijeme od 4:04.62 i tako došla do drugog mjesta.

Drugi dan natjecanja prvi je do odličja došao Matko Davidović, na 200 m leptir u kategoriji kadeta s vremenom od 2:30.05. Nekoliko trenutaka kasnije slavio je i Nikola Miljenić, koji je na 100 m leđno u kategoriji mlađih seniora i seniora, s vremenom od 58.40 zauzeo prvo mjesto.

U disciplini 400 m mješovito Tin Gnjatović osvojio je s rezultatom od 5:02.78 u kategoriji juniora, kadeta, mlađih seniora i seniora treće mjesto, dok je u kategoriji mlađih juniora bio drugi. Drugo mjesto zauzeo je i Andrej Tošanović u kategoriji mlađih juniora na 100 m prsno, isplivavši rezultat od 1:13.00.

Ženska štafeta na 4x200 m slobodno u kategoriji juniorki, u sastavu Tea Trišović, Mihaela Gavrić, Gabriela Gavrić i Viva Kovač osvojila je drugo mjesto s vremenom od 9:45.59, dok su mlađi juniori u sastavu Martin Bučić, Paolo Ormuž, Luka Frketić i Roko Medanić s vremenom od 8:45.73 osvojili treće mjesto.

U posljednjem dijelu natjecanja muško-ženska štafeta 4x100 m slobodno u sastavu Ida Tušek, Gabriela Gavrić, Filip Grbić i Luka Frketić u kategoriji mlađih juniora s vremenom od 4:19.74 osvojila je treće mjesto.

Treći je na 400 m slobodno bio i Tin Gnjatović u kategoriji kadeta, s rezultatom od 4:27.74, a na 50 m leđno Kristian Komlenić je u kategoriji seniora s vremenom od 27.48 bio drugi.

Na 50 m slobodno u kategoriji mlađih seniora i seniora Nikola Miljenić bio je prvi s vremenom od 23.59, a u kategoriji mlađih juniora Roko Medanić treći s vremenom od 25.18, dok je u kategoriji mlađih juniorki treće mjesto s vremenom od 29.09 osvojila Tea Trišović.

Za kraj natjecanja štafeta 4x100 m mješovito u kategoriji juniorki koju su činile Vlatka Trputec, Gabriela Gavrić, Viva Kovač i Tea Trišović osvojila je prvo mjesto s vremenom od 4:52.51, dok su mlađi juniori u sastavu Paolo Ormuž, Andrej Tošanović, Roko Medanić i Martin Bučić bili drugi s vremenom od 4:24.68, kao i kadeti u sastavu Matko Davidović, Tin Gnjatović, Sibe Zaninović i Petar Barić koji su isplivali vrijeme od 4:36.47.